Ei sitten eduskunnalla ole mitään tärkeämpää?

Nyt pyöritellään ja puhutaan jostain aivan älyttömästä avioliittolaista.
Ettei tarvitsisi miettiä ja ottaa kantaan maan todellisiin ongelmiin.

Kun torkkupeitot, älypuhelimet ja oma palkankorotus on hoidettu, ovatkin maan asiat kunnossa.

Kukaan ei puhu siitä, mitä maassa ja Euroopassa todella tapahtuu.
Se on niin vaikeeta...

Avioliitto on miehen ja naisen välinen liitto ja sakramentti, eikä muuksi muutu, vaikka kuinka vääntäisivät asiasta. Kaikki muut kokoonpanot ovat luonnottomia, vaikka kuinka yrittäisivät tehdä niistä hyväksyttäviä.
15103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Eipä tunnu olevan tärkeämpää tekemistä mitä nyt sitten älyttömyyttään äänestivät suomalaiset maksamaan euromaiden velat nyt ja tulevaisuudessa, olisiko kannattanut ottaa selvää mihin sitä oikein sitouduttiin. ¨
Merkel ilmeisesti luvannut meidän tollolle pääministerillemme jotain extraa koska siellä jatkuvasti ramppasi.

Äänestä
  • Katainen ja Kiviniemi kirjoittelivat nimiään ties mihion, koska eivät ymmärtäneet mistään mitään, mikä Merkelin ja huijaripankkiirien mielestä oli ihan ok.

    Käviväthän näiden piirien edustajat kiristämässä näiden sätkynukkejen naruja ennen äänestyksiä.

    Ennen eduskuntavaaleja ei kumpikaan osannut kertoa, mihin on sitouduttu.

    Nyt kun se on selvinnyt, Kiviniemi (joka ei ossa tehdä oppositiopolitiikkaa) räksyttää kuntauudistuksesta, kun samaan aikaan veronmaksajien rahat lapioidaan huijaripankkeihin. Kreikkalaiset eivät näistä miljardeista näe senttiäkään.

    Äänestä

Tuossa vouhotuksessa palaa satojatuhansia euroja veronmaksajien rahoja, joille olisi varmasti tärkeämpääkin käyttöä.

En kannata parisuhdeneutraaleja liittoja.

Äänestä
  • Tässä on pärjätty muuttuvassakin maailmassa satoja vuosia ilman homoliittoja, mikä asiassa on niin tärkeää, että siihen pitää tuhlata aikaa..ehkä sitä on liikaa ?

    Äänestä

Voi Sodoma ja Comorra sentään millaiseksi maailma on mennyt :(

Äänestä

arkadianmäen pellet joutaa kaikki vaihtoon---eivät tee mitään järkevää palkkansa eteen---hyvää syövät ja likelle paskoovat---siinä heidän päivät kuluukin

Äänestä
  • Hyvin pärjättäisi 100 kansanedustajalla.

    Äänestä

  • Puolet pois kirjoitti:

    Hyvin pärjättäisi 100 kansanedustajalla.

    Kyllä toimisi ihan hyvin tuolla ( 100 ) porukalla, puolueiden edustus tuli esiin.

    Äänestä

Toivottavasti saamme julkisuuteen niiden edustajien nimet , jotka kyseistä homppelilakia ovat kannattamassa , niin tiedämme seuraavissa vaaleissa pudottaa heidät eduskunnasta.

Äänestä
  • KAnsan poliittinen muisti on niin lyhyt, ettei tätä juttua enää muisteta ensi vaaleissa.

    Äänestettiinhän kaikki rikollisetkin uudestaan edustajiksi, vaikka oikea paikka olisi ollut valtakunnanoikeus.

    Äänestä

Oliskohan muutettava eduskunnan nimi? Miltä tuntuisi , jos se olisi:
Suomen Lesbojen ja Homojen edustusto?

Äänestä

Kas kas, ylläpito on poistanut plussat tältä aloitukselta.

Äänestä
  • Niinpä, plussia oli 13, kun ne yhtäkkiä katosivat?

    Kuka taas on ollut asialla?

    Äänestä

Skulle tro at "eduskunta" er fyllt med hommes og lesber. Hvor går Finland Samme vei som alle andre land til helvete. og lykke til !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asiaan!!! kirjoitti:

Nyt pyöritellään ja puhutaan jostain aivan älyttömästä avioliittolaista.
Ettei tarvitsisi miettiä ja ottaa kantaan maan todellisiin ongelmiin.

Kun torkkupeitot, älypuhelimet ja oma palkankorotus on hoidettu, ovatkin maan asiat kunnossa.

Kukaan ei puhu siitä, mitä maassa ja Euroopassa todella tapahtuu.
Se on niin vaikeeta...

Avioliitto on miehen ja naisen välinen liitto ja sakramentti, eikä muuksi muutu, vaikka kuinka vääntäisivät asiasta. Kaikki muut kokoonpanot ovat luonnottomia, vaikka kuinka yrittäisivät tehdä niistä hyväksyttäviä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu