EDUSKUNTA?

Eikö eduskunnalla ole muuta tekemistä kuin puida niinkin joutavaa asiaa kun HOMOLIITTO?Onhan käsittämätöntä miten tällaisiakin asioita puidaan,paljonkohan nuokin mokomat jonniinjoutavat asiat tulevat maksamaan yhteiskunnalle?Eikö veronmaksajat huolestu tuollaisesta rahan tuhlailusta?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Homoliitto on tärkeä juttu ja paavikin alkaa lämmitä jo kortsuille. Silti eduskunnassa on töissä esim. Kaikkonen, jolla on syyte päällä. EIhän sellanen herra nauti luottamusta. Iso sirkus tuo eduskunta on, jossa on 200 pelleä tirehtöörit päälle.

Homot voi kuksia kotonaan, ilman mitään eduskunnan siunausta, kuten ennenkin. LAPSET pitäs vaan jättää pois kuvioista, ne kärsii kuitenkin aina epänormaalista toiminnasta. Tälle ei olla tekemässä mitään, kun ketään ei moinen kiinnosta eduskunnassa. Lisäksi se keinohedelmöitys on kyllä liikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Käsittämätöntä >< kirjoitti:

Eikö eduskunnalla ole muuta tekemistä kuin puida niinkin joutavaa asiaa kun HOMOLIITTO?Onhan käsittämätöntä miten tällaisiakin asioita puidaan,paljonkohan nuokin mokomat jonniinjoutavat asiat tulevat maksamaan yhteiskunnalle?Eikö veronmaksajat huolestu tuollaisesta rahan tuhlailusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu