LAPSELLA ON OIKEUS ISÄÄN JA ÄITIIN.

Tuo on peruste kaikkiin lapsia koskeviin päätöksiin.

TOIVOTTAVASTI NARSISTIT YMMÄRTÄVÄT TUON JA JOS EIVÄT YMMÄRRÄ NIIN LAITETAAN YMMÄRTÄMÄÄN.
1674
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tottakai! Mutta ei välttämättä biologisiin : )))

Äänestä

Ennenkaikkea homojen pitäisi ymmärtää tämä asia, kun hakevat adoptio-oikeutta omille mielihaluilleen.

Äänestä

Lapsella ei ole oikeutta isään ja äitiin

Äänestä

Ihminen on omituinen laji. Siltä puutuu vastavoimat ja sen johdosta laji on irtaantunut muusta luonnosta ja lajistosta omille teilleen. Mikään eikä kukaan pane ”kampoihin” ihmisen rynnistäessä eteenpäin synteettisine käsitteineen. Sitä voisi verrata eduskuntaan joka päätti (onneksi ei enää) omista palkoistaan, taksieduistaan ja muista luontaiseduista, jotka muille jäävät vain haaveiksi, niin lienee selvää, että kansanedustajan tehtävä on vähintäänkin tavoittelemisen arvoinen. Vastavoimat puuttuvat.

Vastavoimien puuttuessa ihminen on nostanut itsensä lajina niin korkealle jalustalle, että mikään ei kykene horjuttamaan sen asemaa. Se on luonut synteettisen käsitteen ”ihmisoikeus”. Luonto itsessään ei tunnusta mitään ihmisoikeutta tai eläinoikeutta. On vain luonnon tasapaino ja selviämisen mahdollisuus. Tuo ihmisoikeus käsite on lähtenyt täydellisesti omille teilleen ja sen suomalla mandaatilla voidaan näköjään leikitellä kuinka hyvänsä.

• Voidaan sallia homoavioliitot, koska se on ”ihmisoikeus”.
• Homoille on sallittava adoptio oikeus, koska se on ”ihmisoikeus”.
• Voidaan siirtää Afrikan sisältö Eurooppaan, koska se on ”ihmisoikeus”.
• Voidaan sallia jokaiselle maapallon asukkaalle oma auto, koska se on ”ihmisoikeus”.
• Murhamiehille voidaan antaa rangaistuksena selkähierontaa, koska se on ”ihmisoikeus”.
• Jokin toinen laji voidaan hävittää maan päältä, koska se on ”ihmisoikeus”.
• Kuusta voidaan kaivaa arvometalleja, koska se on ”ihmisoikeus”.

Mitä syvemmälle ihminen sukeltaa tuohon ”omien keinotekoisten oikeuksiensa suohon” sitä varmemmin se sinetöi oman kohtalonsa.

Äänestä
  • totta kyllä, mutta avioliitot ylipäätään on pelkkä omaisuuden jako. Jos kaksi miestä tai naista tahtoo jakaa omaisuuden keskeknään, mikäs siinä.

    Adoptio on tehty mahdollisimman hankalaksi kaikille. Paljon olisi esim. yksinäisiä naisia, jotka tahtoisi adoptoida. Mieluummin lapset adoptioon kuin antaa kuolla nälkään, jos on jäänyt orvoksi köyhässä maassa. Suunniteltu ja rahastettu synnytys/adoptio on rikollista ja tuomittavaa.

    Äänestä

Mitenkähän persut järjestävät isät ja äidit kaikille maailman sinkkuvanhemmille? Hauskahan sitä on vaatia, mutta miten se sitten käytännössä järjestetään onkin toinen juttu...

Äänestä
  • Maajussi ei taaskaan lukenut viestiä johon vastasi. Mikähän siinä on kun kaikilta persuilta puuttuu lukutaito?

    Kyse ei suinkaan ollut Afrikasta, vaan ihan otsikonmukaisesta oikeudesta äiteihin ja isiin, mahdollisimman moneen sellaiseen per lapsi. Persut ovat luvanneet hoitaa asian, mutta eivät ole kertoneet miten. Sitten persu vastaa että Afrikassa käytetään ehkäisyä... Mitähän näillä asioilla on tekemistä keskenään? Ymmärtääkö joku?

    Äänestä

Mites kaikki yh-perheet? Pitäiskö heiltä ottaa lapset pois?

Äänestä

Oikeus isään ja äitiin on luonnotonta. Suurin osa eläimistä hoitaa lapsensa yksin. Luonnossa naaraat pystyvät hoitamaan pentunsa yksin, tällainen avioliitto ja "perhe" on luonnonmukaisuuden kannalta aivan uusi villitys ajanlaskumme puitteissa.

Luontoa vastaan on myös se, että naiset meikkaavat ja käyttävät näyttäviä vaatteita. Luonnossa värit, koritautuminen jne.kuuluvat nimenomaan uroksille. Riikinkukkonaaraskin on pieni ja harmaa, uros värikäs ja komea.

Äänestä
  • muutuppa pian riikinkukkonaaraaksi.... muuten olet luonnoton...

    hohohoh...

    Äänestä

Homot syntyvät heteroista heteroseksin välityksellä. Juuri tähän kohtaan tulisi puuttua. Siksi tulisikin kaikilta suomalaisilta tutkia, onko heillä tätä homouttaa edesauttavaa geeniä.

Seuraavaksi kaikki joilla on tuo ns."homogeeni", voitaisiin esimerkiksi steriloida. Voisikohan samalla puhdistaa myös perinnölliset sairaudet pois? Monissa suvuissa kun niitä on, mielenterveysongelmia, alkoholismia ja muuta.

Homoja on aina ollut ja he syntyvät heteroista. Siksi tulisikin kiinnittää huomio juuri heteroihin.

Mitä lapsen oikeuteen isään ja äitiin tulee; varmuuden vuoksi tulisi myös steriloida kaikki lapset yksinhuoltajaperheistä. Näin isän tai äidinmallin puuttuminen ei tee heistä homoja. Yksinhuoltajaa ei tarvitse steriloida, sillä hän voi mennä uusiin naimisiin ja tehdä siinä lapsen jolla on sekä isä että äiti. Mikäli yksinhuoltaja eroaa toistamiseen, silloin kuuluu myös huoltaja steriloida.

On laskettu, että joka viides lapsi on muulle, kuin "ilmoitetulle" isälleen. Näin ollen on todennäköistä, että lapsi jolla isä ei ole oikea, kehittyy homoksi. Kaikkien syntyvien lasten kohdalla tulisikin olla pakollinen isyystesti. Mikäli testi osoittaa että lapselta oikeasti puuttuu isä, lapsi tulisi steriloida homouden lisääntymisen ehkäisemiseksi. Näillä keinoilla homouteen pystyttäisiin vaikuttamaan.

Äänestä

Totta turiset ja äidillä on myös oikeus turvata lapsensa tulevaisuus jos ei itse pysty sellaista lapselleen takaamaan

Äänestä
  • velvollisuus olla tekemättä sittiäisiä, jos ei pysty niistä huolehtimaan...

    Hohoh.. Hohoh.. Hohoh..

    Äänestä

Ei noin järeellä tykillä tarvi ampuu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


RIKKOMATON SOPIMUS. kirjoitti:

Tuo on peruste kaikkiin lapsia koskeviin päätöksiin.

TOIVOTTAVASTI NARSISTIT YMMÄRTÄVÄT TUON JA JOS EIVÄT YMMÄRRÄ NIIN LAITETAAN YMMÄRTÄMÄÄN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu