Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

MIttaaminen on hankalaa..

Katsokaapas tässä kuvasarjassa miten vaikeata on mitata munaa. Tulokset 15.5cm - 18cm haarukassa. Velttona alas kaartiuvana muka 18cm, -tosin mitta lähtee 2cm kohdalta ja toisessa kuvassa seisovana 15.5cm. -Outoo??

http://alastonsuomi.com/hardman/images
8394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No niinpä on. Mulla on sitten pieni.

Äänestä

Miten niin? Ei sitä munaa mitata alas kaareutuvana vaan täydessä erektiossa tai löysänä venyttäen 90 asteen kulmassa verratuna kehoon.

Äänestä

Joo alas kun taivuttaa, niin saa munaan mittaa muutaman sentin. Ja tollanen nahkamuna, poimumulkku, siinä on mutkaa jo sen verran, että lepotilassa poimuisena saattaa olla isompi kuin seisokissa kun nahat tiukkenee.

Äänestä
  • Voihan vulva... Taas tää selitys, että kikuli pienenee kun se tungetaan täyteen verta.

    Tiukkeneehan se nahka, mutta tuskin kutistuu kikuli muilla kuin naapurin ukolla silloin kun sitä tuollainen kateellinen katselee

    Antakee armoo...

    Äänestä

Ruma penis. Mulla kaunis 16 senttinen

Äänestä

Ei se oo vaikeeta, kun sylttää sen mitan juurikin ja nimenomaan kuivaan perseeseen, niin se pysyy siellä paremmin mitatessa.

Äänestä

Miksi munaa pitää ylipäätään mitata? Mikä tarve moiseen naurettavuuteen ajaa?

Äänestä
  • Ihmisen pitää aina olla standardien mittainen kansalainen, joka asiassa. Ihmisiä vertaillaan ja itseään tulee verrata muihin. Ihan samalla tavalla kuin se asia, että ihmiset haluavat perhettä kun se on ns. standardi joka asetettu hyvän elämän todisteeksi muille että on lapsia -siitoskuky todistettu, niin kullikin tulee mitata ja kuvata sekä mielellään tiedot arkistoida, jotta voi kertoa täyttävänsä kriteerit. Jos kriteerit ei täyty, niin se ei auta kun työntää mittanauhaa syvemmälle rektaaliin vaan, niin kyllä alkaa tulos olemaan kasvusuunnassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juuso Rahkonen kirjoitti:

Katsokaapas tässä kuvasarjassa miten vaikeata on mitata munaa. Tulokset 15.5cm - 18cm haarukassa. Velttona alas kaartiuvana muka 18cm, -tosin mitta lähtee 2cm kohdalta ja toisessa kuvassa seisovana 15.5cm. -Outoo??

http://alastonsuomi.com/hardman/images

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu