Uusinta tietoa karjasta!

Meillä oli naapurissa Kuolemajärvellä niin taitava pianisti, että viidellä se soitti ja kaikki meni teemaan.
Niillä oli jo 1939 tietokoneet, TV:t, jukepoksit ja jäätelökoneet. Niin paljon ne oli muuta maailmaa edellä kaikessa.
766
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onko apukoululaisilla tänään koulupäivä?

Paljonko Neuvostoliitto maksoi teille kun ne ryöstivät kaikki teidän kodinkoneet ja laitteet?
Palauttiko rikollisvaltio Neuvostoliitto teille mitään tavaroita ehjänä?

Äänestä

Olen kuullut tästä suvusta. Heillä ei ole vieläkään tietsikkaa, videoita tai sähköäkään.
Pianoja on ja ne soivat yksiäänisesti yötä päivää.

Äänestä
  • Taitaa olla kuulossasi vikaa. Emmi marjako.

    Äänestä

Hyvä että Emmi-Marja palasi juttuihin jotka osaa parhaiten. Kartanoiden sijoittelu tuntemattomiin paikkoihin ei oikein onnistunut. Niin ja voit vaihteeksi kirjoitella siitä välilihan näkymisestä.

Äänestä

Kas vain, että kusinen evakko halajaa jalkojenvälimaailmaan! No kaapaisehan kunnolla peukalolla ja etusormella se niljakas letkusi välilihastasi sormien väliin! Sitten kietaiset sen kierroksen sormesi ympäri ja kerrot pianojen nimet, jotka jäi karjaan.

Äänestä
  • Taas emmi marja

    Äänestä

Kuules EMMI MARJA juttusi on livennyt väärälle palstalle. Tätä tietotekniikan ja talouskoneiden kehittämistä ei tällä palstalla käsitellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


o58rt kirjoitti:

Meillä oli naapurissa Kuolemajärvellä niin taitava pianisti, että viidellä se soitti ja kaikki meni teemaan.
Niillä oli jo 1939 tietokoneet, TV:t, jukepoksit ja jäätelökoneet. Niin paljon ne oli muuta maailmaa edellä kaikessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu