Perttilässä varastetaan...

Skeida

On se perk... kun ei lasten fillareissa lamput pysy viikkoa kauempaa kun ne jo varastetaan. Voisivat vanhemmat katsella mistä niitä uusia pyöränlamppuja pikku kullannupuille ilmestyy, taivaastako putoilee?

9

661

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rikoksen kohteena

      Ihmekös tuo kun löytyy myös sellaisiakin lasten vanhempia jotka varastelee itse,tätä ei missään tapauksessa pidä yleistää sillä Perttilässä valtaosa asukkaista on koulutettuja ja fiksuja ihmisiä.

      • Varas aina varas

        Hyvinpä näkyy käteen tarttuvan..faktaa on.


      • The Little Boss

        "" Perttilässä valtaosa asukkaista on koulutettuja ja fiksuja ihmisiä.""

        Se "tekaistu fiksuuskiin" mitä joillakin on tapana tuoda esiin uppoaa valitettavasti muutamiin ihmisiin kuin häkä,osalle kirkastuu myöhemmin osille ei koskaan.


    • Pyörä jäi.. ilma ei

      Nimittäin auton pyörä,tuli lukkopultti vastaan ja auton fillari sai pysyä paikoillaan,tietenkin jotain kiusaa piti tehdä.

      Sehän on selvää että vit******n korvikkeeksi piti päästää ilma avaruuteen.

      Koskahan näihin auton ja muihinkin renkaisiin saisi värjäävää ilmaa ?

      • Kuria..kuria

        >

        Tulossa on,hauska nähdä kuinka monen värisiä naamoja alkaa löytyä !


    • V******aa

      Niin ja aurauskeppejä,en osoita sormella ketään enkä ikähaarukkaa.

    • Grillir.näkyy&kuuluu

      Ei pelkästään varasteta vaan tehdään törkeää ilkivaltaa.

      Naapuriyhtiömme autokatoksessa oli puhkottu auton renkaita

      Eikös sitä sanota että se koira älähtää mihin kalikka kajahtaa..lähetetään tiedustelija määrätyistä piireistä liikkeelle tiedustelemaan asiaan ja rikosilmoitukseen täysin liittymättömän henkilön luokse tiedustelijan esittäessä että hävytöntä epäillä määrättyjä henkilöitä..mitä sinä tiedät... kysytään kuulusteltavalta että kuka epäilee ja millä näytöllä..kysynkin miksi nämä määrätyt henkilöt ei lähde itse kysymään asiaa vaan asialle laitetaan kuulustelija,luette palstaa ja tulkaa esiin lähettilään lähettäjät ennenkuin nimenne on palstalla.

      Todella törkeää lähettää epäpätevä henkilö leikkimään 007:.aa kun rikosilmoituskin oli tehty ilkivallasta.

      Näin ulkopuolisten mutta faktojen perusteella kirjoittava toisten puolesta.

      Ei tämä suinkaan ole ainut epämääräinen tapahtuma ko. paikassa.

    • Hihihiiiii

      Kaikki pihavalot varastettiin kesällä Pihkatieltä. Itse tekijät jo tiedämme

    • LUKITTU OLI

      Röyhkeys huipussaan kun polkupyöräkin viedään ikkunan alta yöllä ja siirtomatkkaakin oli joten ei näytä pelottavan rosvoja.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      20
      3784
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      24
      3179
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2385
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2149
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      22
      2000
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      27
      1648
    7. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      41
      1631
    8. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1512
    9. Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta

      Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava
      Luterilaisuus
      502
      1473
    10. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1424
    Aihe