Silmät päästä omin käsin

13

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tosiuskovainen, varma taivaspaikka, toivottavasti hän ei ny vahingossa vaan varasta mitään, tai joutuis hakkaan vielä kätensäkin pois.

    • Ääeneen ajattelua - jos mies tekee ns. aviorikoksen, niin minkä ruumiinosan hän fundiksena mahtanee poistaa ?

      No, turha ja vain retorinen kysymys.

    • Retorinen jatkoajatelma, kuinkahan yli-inhimilliset voimat se vaatis.

    • hanttoni

      Mies oli riivattu. Jälleen yksi todiste Herrasta, Jumalasta!

      • uskis

        Jumala sai orgasmin kun katseli uskovaisensa itsekidustusta.

        Varmaa nyt on Taivaassa ja jahtaa Jeesusta ,teroitattu taivaanportti ilmassa vihtuen, ja Jeesuksen kaatuessa, Jeesus pannaan pataan porisemaan


      • K.R.S.

        ''Mies oli riivattu. Jälleen yksi todiste Herrasta, Jumalasta!''
        Riivaako jumala ihmisiä?


      • Riivattua

        MInkähän vuoksi muuten nuo väitetyt riivaajat aina iskevät uskoviin ihmisiin?
        Koskaan ei kuule uutista, jossa ateistiin olisi iskenyt näkymätön riivaaja tai demoni.

        Olisiko kenties niin, että taikauskoinen hulluus ei pure mieleltään terveisiin ihmsiin, jotka tievät ettei mitään vampyyrejä, noitia, demoneja, peikkoja, velhoja, mörköjä tai ihmissusia oikeasti ole olemassa muualla kuin satu- ja fantasiakirjallisuudessa ja vastaavissa elokuvissa.


    • 1000sanaa1totuus

      "Lehden mukaan 46-vuotias brittiläissyntyinen mies seisoi paikoillaan ja repi molemmat silmät päästänsä."

      Oli varmaan lukenut SamiA:n juttuja...

    • Muistuu mieleen se hauska tapaus Briteistä, missä papilta sairaanhoitaja joutui tonkimaan perunan kakkosesta. Ja pappi selitti että oli tippunut perunan päälle kun oli alasti kiinnittämässä ikkunoihin verhoja. "huoh"

    • Joo. Ulkomaalainen lehdistö on julkistanut tapahtumasta videon. En viitsi etsiä, enkä linkittää.En ole itsekään nähnyt sitä.Se on mulle liikaa.

      • "Ulkomaalainen lehdistö on julkistanut tapahtumasta videon."

        Nyt kyllä taidat juksata.


    • Suora lainaus eräästä kirjasta.


      ”vaikka despootit on mahdollista tuoda oikeuden eteen, tyrannian syyt ovat edelleen jäljellä.
      Marxismi on menettänyt voimansa ja fasismia pidetään tilapäisenä hairahduksena, mutta uskonnolliset tyranniat ovat aktiivisempia kuin koskaan.
      Ne vetoavat ihmisiin, koska ne tarjoavat moraalista varmuutta, johon järki, keskustelu tai yksinkertainen humaanisuus ei vaikuta.
      Nationalismiin liitettynä ne ovat valtava haaste länsimaiselle demokratiaperinteelle. Vaara on siitä, että tämän länsimaita ja liberalismia katkerasti vastustavan fundamentalismin johtajat eivät ole köyhiä, oppimattomia ja eristyneitä, vaan länsimaat tuntevia rikkaita ja koulutettuja intellektuelleja.
      Voidaan vain kuvitella, millaisen teokraattisen despotian he perustaisivat, jos he pääsisivät valtaan.”

      (Hirmuvaltiaita vai valtiomiehiä : Tom Ambrose, tyranniuden lyhyt historia)

    • Ihan terve

      Tätähän se aiheuttaa, kun kuulee päässään ääniä ja on näkymättömiä mielikuvituskavereita. Hullujen hommaa tuo uskonto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      42
      2998
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      87
      2906
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      160
      2812
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      201
      2105
    5. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      112
      1978
    6. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      15
      1963
    7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      50
      1579
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      37
      1564
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      370
      1421
    10. Gallup! Mitä kirjainta kaipaat ja rakastat?

      Etunimen eka kirjain? Aloitan V
      Ikävä
      87
      1061
    Aihe