Guzeninan hermot alkavat jo pragailemaan.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/116453-ministeri-raivostui-”saitte-juuri-18-miljoonaa-euroa”
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/116453-ministeri-raivostui-”saitte-juuri-18-miljoonaa-euroa”
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ei sulla sattuis oleen lisää noita välkkyjä?
Oot sä joku välkky vai? Oletko ylioppilas? Onko todistus tallessa? Muistatko minä vuonna kirjoitit ja mistä lukiosta?
Eihän tuossa ollut mitään siitä valehtelusta, että on muka ylioppilas.
No ei ole muuten Henna Virkkunenkaan ylioppilas. Ja se tieto löytyy oikeesti mistä vaan. On ministerinä ja pärjää varsinkin verbaliikassa.
Onhan Henna Virkkunen sentään valmistunut insinööriksi, onhan se toista kuin peruskoululainen. Eikä ole kehunut ylioppilas papereillaan.
Henna on muistaakseni maisteri. Yliopistoon pääsee ei-ylioppilaatkin erityisluvalla.
Henna Virkkunen ei ole insinööri, vaan hän on filosofian lisensiaatti tiedotusalalta. Tulevaisuudessa varmaan tekee väitöskirjankin. Virkkusta ja Guzeniinaa ei voi kyllä verrata missään olosuhteissa. Eroa kuin yöllä ja päivällä - ministeri Virkkusen hyväksi.
Jos on suorittanut jonkin ammattitukinnon, on päässyt moni yliopistoon ilman yo-tutkintoa. Täytyy läpäistä testi.
Guzenia tietää, että totuus tulee julki jossakin vaiheessa ja häenllä on silloin edessä häpeällinen ero.
Mönkäre muuten sai puhtaat paprut.
Guzeninallahan ne on toki olleet aina, mitä täällä vääryydellä puhutaan.
Mönkäre sai puhtaat paperit mutta jätti niihin rötösjäljet.
"Guzeninallahan ne on toki olleet aina, mitä täällä vääryydellä puhutaan."
No,missä ne paperit sitten on?????????????
Eihän kyse ole siitä pärjääkö ministerinä papereilla vai ilman,vaan siitä onko ilmoitettua todistusta OLEMASSAKAAN.
Onko silloin vale ylioppilas?
on.
Juuri noin ministerin pitääkin toimia. Silloin on ärähdettävä, kun jossain tehdään vastoin annettuja ohjeita. Rahaa on annettu miljoonia ja sitä on kohdennettu väärin. Taas leikitään ihmisten terveydellä. Rahat sinne minne ne kuuluu!
Mitä jos sinun palkkasi tai työttömyyskorvauksesi annettaisiin jollekin muulle? Olisitko hiljaa ja söisit puurosi kuten ennenkin?
Guzeninalta ei hermot prakanneet, hän vain vit tuuntui muiden omavaltaisesta tunaroinnista. Se on ihmisessä hyvä piirre, kun uskaltaa ojentaa tunareita. Siitä tunnistaa selkärankaisen. Matelijat ja ameebat, haistakaa v.
Eihän tuollainen tiuskiminen nosta kunnioitusta vaan kulmakarvoja. Kovin monta kertaa tuollaista heikkoutta ministeri ei voi osoittaa. Marialla on kovat paineet sen yo-todistuksen kanssa - ollako vai eikö olla?
Kyse ei ole heikkoudesta, vaan vit tuuntumisesta. Sovittua asiaa ei ole tehty kuin olisi pitänyt ja siksi hän vit tuuntui. Hel vetin hieno teko. Siinä on muilla ministereillä oppimista.
Maria vi tut välittää sinun yo-pakkomielteestäsi. Tuskin on edes tietoinen täällä hääräävän yo-seinähullun kirjoituksista.
Oletko sinäkin menettänyt hermosi? Tuollainen käytös (kiroilu ja solvaaminen) on selvä merkki pimahtamisesta.
Takuulla jos ykityisen yhtiön toimitusjohtaja käyttäytyisi Guzeninan lailla, kenkää tulisi johtokunnalta ja kultaisia kädenpuristuksia olisi turha odottaa.
Marialla on huonot hermot, se on nähty jo aiemminkin. Ei oikein hallitse itseään ja kimitystään, kun tilanne kiristyy. Ja kaiken lisäksi hän on niitä ihmisiä, jotka luulevat olevansa aina oikeassa, niin tasapainoinen keskusteleminen on aika vaikeaa. Tällaisia jakojäännöksiä meillä on sitten ministereinä....
Jep Maria G samankaltainen tapaus kuin (KaKo:n) eli kokoomuksen Marja Tiura paineen alaisena, huono stressinsietokyky !
Jäälleen uusi päivä ilman tutkintoa?
En löydä en sitten millään tästä luettelosta nimeä:
Lindell os. Stieren M.E.
Laseissa on varmaan jotain vikaa. Löytäisikö joku haukansilmä, pakkohan sen on siellä olla kun ministeri niin sanoo?
http://keskustelu.plaza.fi/ajassa/kotimaa/1870698/ministeri-valehdellut-koulutuksestaan/sivu9/
Ministeri taitaa pikkuisen kiertää totuutta. Tottahan se nimi löytyisi kirjasta jos olis tuolloin tullut ylioppilaaksi.
Polttiko se samalla mys paperinsa ja lätsänsä?
valheella on lyhyet jäljet....
paitsi punikkien valheilla, koska niillä sensuuri pelaa ja syytesuoja,
tekivätpä mitä tahansa, onhan se nähty halosestakin.
Virkkunen on fil.lic. eli omaa akateemisen loppututkinnon. Guzella ei oel mtiänä tutkintoa, on varmaan yo kun niin kerrotaan. Noita kahta ei sovi edes vertailla keskenään, on ero kuin yöllä ja päivällä.