Kreikkalaiset lakkoilevat vastustaakseen budjettialijäämän vaatimia leikkauksia. Kreikkalaiset ostelevat laskujen maksun sijaan panssarivaunuja. Kreikkalaiset haluavat, että laitetaan ensin oman maan asiat kuntoon, ja hokevat, että me ei makseta! Meidän rahoja ei saa laittaa mihinkään ulkomaille!
Eikö tämä kuulosta ihan samalta politiikalta, mitä persut haluaisivat Suomessa noudatettavan? Kaikkea hyvää kaikille kreikkalaisille/suomalaisille, yhteistyö ulkomaiden kanssa poikki?
Eikö tämä kuulosta ihan samalta politiikalta, mitä persut haluaisivat Suomessa noudatettavan? Kaikkea hyvää kaikille kreikkalaisille/suomalaisille, yhteistyö ulkomaiden kanssa poikki?
Vastaukset 27
Vanhimmat
Persut haluaa kaikkea, mutta eivät ymmärrä asioiden syy-yhteyksiä.
Kreikka, persujen ihanneyhteiskunta. Panssarivaunut ja kaikki!
Arhinmäki ja Jutta haluaa lisää panssareita Kreikkaan - LOISTAVAA
Ei sovi punikkien Kreikassa vit-tuilla.
Ja mihin tämä väite mahtaa perustua? Tavanomainen persuhuuto, ei mitään sisältöä, paitsi se ikuinen "ite oot!", jota persut hokee joka paikassa, kun eivät muuta osaa.
Se oli Halla-aho(ps), joka suositteli panssareita Kreikan kaduille.
"Se oli Halla-aho(ps), joka suositteli panssareita Kreikan kaduille."
Niin, kukistamaan pankiirieliittiä ja korruptoituneita poliitikkoja vastaan kapinoivan kansan. Jos Suomeen tulee samanlainen tilanne, mikä on todennäköistä, tiedämme kummalla puolen barrikadeja Hallis tulee olemaan. No, hän on avioliiton ja nykyisen virkansa kautta rikas - oma lehmä ojassa.
Kreikkalaiset toteuttavat persupolitiikkaa. Soinin onneksi häntä palvovat persuSS tupauunot eivät ymmärrä asiaa.
Ei täyspäinen kumminkaan!
Väität kohta, typerys, pyöreää kolmiosi? Missä moinen hölmö siinnyt?
Mahtavaa! Kiitos, mallipersu, tästä edustavasta näytteestä persujen aivotoiminnasta.
Aina napiin typerysten kohdalla!
Joo, ihan nappiin esimerkkinä persusta.
Nimimerkki "avaaja demu" on surkea kirjoittaja, jolla ei ole mitään varsinaista asiaa, mutta kuuluu kuitenkin tähän porukkaan:
http://www.hs.fi/paakirjoitukset/Jotkut perussuomalaiset satuttavat ja loukkaavat/a1305546446749
Hän on yksi wanna-be-Hakkarainen, mutta ei yllä edes Hakkaraisen tasolle.
Punikit haluaa rahoittaa 400 panssaria ym hävittäjiä Kreikalle!
Näemmä Halla-ahon ehdotus sotilasjuntan tarpeellisuudesta on Kreikassa otettu vakavasti.
Kreikassa uskotaan Suomalaisen suurpuolueen propagandapäällikköä? The Finns Goebbelssin sana painaa anisviinan maassa. Kreikkalaiset eivät taida olla kuitenkaan yhtä juoppoja kuin persut?
Sittenhän Halla-ahon toive toteutuu: Panssareita on riittävästi Kreikan kaduille. Mitä te persut vielä itkette, kun teidän oma tahtonne toteutuu?
Suursivari Halla-ahon mukaan valta kannattaa luovuttaa sotilaille, jotka ovat hänen mielestään järkevämpiä kuin ihmiset keskimäärin. No jaa, sen huomaa kun katsoo Pentagonin operaatioita Lähi-Idässä viimeisen kymmenen vuoden aikana... Tai sitten ei.
Ostavat kuitenkin 400 panssarivaunua. Miksi ?
Kaduille pitää saada panssarivaunuja Halla-ahon tahdon mukaisesti. Kalustoa ei ole riittäävästi persumittarilla mitattuna, pitää hankkia lisää, että riittää joka kadunkulmaan?
Jussi "Pinochet" Halla-aho on puolensa valinnut, mutta niin olemme mekin, jotka emme hyväksy Uutta Maailmanjärjestystä, neoliberalistista kurjistumista joka näkyi esim. Venäjällä erityisen kaameasti 90-luvulla ja joka nyt yritetään ulottaa koko Eurooppaan.
.
Kreikassa vaan kenraalit varautuu mutta Halla-ahoa syytetään vihapuheista
Loistavaa!!!!!!
.
http://jukkarelander.puheenvuoro.uusisuomi.fi/84847-kansa-tietaa
Persut hyväksyvät Kreikkatuet vain sillä ehdolla, että niillä ostetaan panssareita kaduille? Aika hurjaa.
Kreikkalaiset mellakoivat, kun luulevat olevansa yksin maailmassa. Suomessa persut toivoisivat olevansa yksin maailmassa.
Suomessa persut luulevat suomen olevan yksin maailmassa.
Kreikka on tällä hetkellä persuilun näyteikkuna.
Ehkä persujen mielestä Suomi pitäisikin liittää Kreikkaan tai Kreikka Suomeen?
Onko Soini kopioinut vaaliohjelmansa Kreikalta? Siltä ainakin vaikuttaa. Mitä Metalliliiton poijat nyt sanota? Taitavat olla mustiksia?