Ei anna kovinkaan mairittelevaa kuvaa rikollisjengin ammattitaidosta. Samanlaisia taitavat olla kaikki, täysiä idiootteja jotka poliisin on helppo ottaa kiinni. http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2011/10/1402310/cannonball-jengista-eronnut-oikeussalissa-jengin-toiminta-pilipalia-ja-hopohopoa
Suomalaiset ns. ammattirikolliset
Kaikkea sitä kuulee
363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Äläs nyt, poliisin mukaan Suomessa on kymmeniä yhtä "vaarallisia" ja "ammattitaitoisia" rikollisliigoja!
tulisi kylmästi eliminoida, varsinkin jos löytyy taustalta rikollista toimintaa. Suomen löperöä lainsäädäntöä ja kansalaisten hyväuskoisuutta käytetään törkeästi hyväksi.
tuuseen veljeilystä noiden rikollisryhmien kanssa.
On ihan turha mainoskanavan syytellä näitä jengiläisiä, niin kauan kuin huume- ja ihmiskauppaan syyllistyneet kokkaripoliitikot ovat eduskunnassa. Puhumattakaan niistä sioista mitkä ovat vuosia katselleet näiden toimintaa sormien läpi, tosin poliisin johto on Suomessa ollut aina poliittisesti suuntautunutta joten ei tuo mikään ihme ole.