"This is the PRECISE reason why evolution is all in the imagination of the indoctrinated followers of such a God-Dishonoring religion.
Obviously it is a religion when the only reply you get from evolution followers is "it must have happened this way and that" there is ZERO proof for such claims and yet they blindly follow it! Sounds like something they would scoff at a christian for doing yet they do it themselves in a much worse way...they like to think they know things they cannot possibly know"
"You are exactly correct. Same diff. Evos think they are science not religion. What a laugh."
Täytyy yhtyä näihin kahteen kanssakristittyyn.
http://www.youtube.com/watch?v=vSi4aWMgSmA&feature=watch_response
ja siinä murskataan evousko.
Abiogenesis made difficult
16
70
Vastaukset
Häpäiset alkuperäisen Tuomas Akvinolaisen nimen ja henkilön.
- tuomas.akvinolainen
Sinä häpäiset jopa naapurini kissan.
Vihje vastaisen varalle: Hiskiä ja minua ei ole syytä yrittää suututtaa.
- tuomas.akvinolainen
Kerron vain ja ainoastaan Totuuden.
- poikjuhg
Palataan avauksen asiaan sitten kun kreationistista tiedettä opetetaan maailman yliopistoissa.
- .
Se onkin sinulta viisas päätös ;?)
Heippa!
- kuutelen
Viestiketju on hiljainen kun evokit on lyöty 10-0
- asianharrastaja
Ja jäljellä on vain yksinäinen pulunp-ka shakkilaudan kulmassa.
- pekka-
Meinaavatko kretiinit että heidän väitteensä muuttuu todeksi kun sitä riittävän monta kertaa toistaa?
Se ei toimi enää nykymaailmassa. Vaikka kuinka itkisitte, ettei evoluutiosta ole todisteita, ei väitteenne pidä paikkaansa.
Ja kielen vaihtaminen engllanniksi ei paranna asiaa yhtään, osoittaa vain että ette osaa kirjoittaa suomeksi.- .
Evokkiudessa on kulttimaisia piirteitäkin.
Hihhuliuttakin.
Erityispiirteenä se, että heillä tiedontason korvaa ryhmäkäyttäytyminen.
Niimpä käsittelemmekin seyuraavaksi koppakuoristen hyönteisten evoluution mahdottomuutta?
Siitäkään evokeilla ei ole näet todisteita!
Evokkius on kuin jälkiviisautta. Koska joku on olemassa, se on syntynyt evoluutiolla.
Ilman todisteita, tottahitossa!
Ainuttakaan.
- tiede kyllä edistyy
Abiogeneesi ei edes varsinaisesti kuulu evoluutioteorian piiriin, mutta kyllä tutkijat silläkin alalla edistyy, toisin kuin esimerkiksi kreationistit, jotka tavan takaa jaksavat jankata vedenpaisumusta, Nooakin arkkia, ja sen sellaista...
Koirat haukkuu, karavaani kulkee!- .
Eihän mikään ole voinut syntyä ilman alkua.
Ja elämä noudattaa samaa kaavaa alusta loppuun.
Elämä on todistettu syntyvän vain elämästä.
Mistään muusta ei löydy todistetta.
Toistojen määrä täyttää tieteellisyydelle asetetun kriteerin, koska poikkeavia näyttöjä ei ole. Sehän on evokkien mieliperustelu!
Mutta he lipeävät siitäkin jos sellaista moraalittomuutta vaaditaan aukkojen täyttöön.
Älä tunnusta mitään edes kidutettuna ;?) - -
. kirjoitti:
Eihän mikään ole voinut syntyä ilman alkua.
Ja elämä noudattaa samaa kaavaa alusta loppuun.
Elämä on todistettu syntyvän vain elämästä.
Mistään muusta ei löydy todistetta.
Toistojen määrä täyttää tieteellisyydelle asetetun kriteerin, koska poikkeavia näyttöjä ei ole. Sehän on evokkien mieliperustelu!
Mutta he lipeävät siitäkin jos sellaista moraalittomuutta vaaditaan aukkojen täyttöön.
Älä tunnusta mitään edes kidutettuna ;?)"Eihän mikään ole voinut syntyä ilman alkua."
Totta. Ja voitko kuvitella, on olemassa ihmisryhmä, jotka uskovat että on olemassa jumalolento, joka on ollut aina olemassa! Säälittävää, eikö totta? - .
- kirjoitti:
"Eihän mikään ole voinut syntyä ilman alkua."
Totta. Ja voitko kuvitella, on olemassa ihmisryhmä, jotka uskovat että on olemassa jumalolento, joka on ollut aina olemassa! Säälittävää, eikö totta?Ajallakin on alku, mutta ikuisuus on rajaton.
Aika on universumimme neljäs ulottuvuus.
Jumala on valonnopeuden tuollapuolen oleva voima/energia, eikä Hän ole olento.
-Todentotta säälittävää on sun tietämättömyytesi. . kirjoitti:
Eihän mikään ole voinut syntyä ilman alkua.
Ja elämä noudattaa samaa kaavaa alusta loppuun.
Elämä on todistettu syntyvän vain elämästä.
Mistään muusta ei löydy todistetta.
Toistojen määrä täyttää tieteellisyydelle asetetun kriteerin, koska poikkeavia näyttöjä ei ole. Sehän on evokkien mieliperustelu!
Mutta he lipeävät siitäkin jos sellaista moraalittomuutta vaaditaan aukkojen täyttöön.
Älä tunnusta mitään edes kidutettuna ;?)"Ja elämä noudattaa samaa kaavaa alusta loppuun.
Elämä on todistettu syntyvän vain elämästä."
Eli koppakuorisetkin hyönteiset(?) ovat siis syntyneet edeltävästä elämästä.- -
. kirjoitti:
Ajallakin on alku, mutta ikuisuus on rajaton.
Aika on universumimme neljäs ulottuvuus.
Jumala on valonnopeuden tuollapuolen oleva voima/energia, eikä Hän ole olento.
-Todentotta säälittävää on sun tietämättömyytesi.Pistän tuon sijalle 2345653 täällä lukemistani uskovien "mikä jumala on"-määritelmistä. Eikö yksi jumala riitä teille?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.142083Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161891628Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1771565Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1001372Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381208Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas145989Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49972- 84968
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.144869Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13847