www.iltalehti.fi/uutiset/2011100614520643_uu.shtml
Timo. T. A Mikkoselta meni näkö
orwast
63636
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 63
Vanhimmat
Kriittisessä tilassa Meilahden sairaalassa oleva mediapersoona Timo T. A. Mikkonen, 64, on sokeutunut, kertoo uusin 7 Päivää-lehti.
Timo T.A. Mikkonen on sokeutunut aivoinfarktien seurauksena. (KARI LAAKSO)
Lehden haastattelema vaimo Nina Mikkonen kertoo, että hänen miehensä aivot ehtivät kärsiä vakavia ja pysyviä vammoja useiden aivoinfarktien takia tehdyssä operaatiossa.
- Timo ei tule koskaan enää näkemään, Nina Mikkonen sanoo Seiskalle.
Nina Mikkosen mukaan hänen miestään pidetään tällä hetkellä hengityskoneessa.
- Varpaista on saatu reaktioita, mutta käsissä ei ole edelleenkään tuntoa.
Vaimo kertoo, että vakavaa tilannetta pahentaa entisestään Timo T. A.:n saama keuhkokuume.
- Se voi olla fataalia.
Iltalehti kertoi Mikkosen vakavasta sairauskohtauksesta keskiviikkona.
JUMALA RANKAISI VIIMEINKIN !!
Katsotaan nyt, kuinka Hitman-1 kommentoi faninsa tilaa. Vai eikö kommentoi ollenkaan, sen tulemme huomaamaan.
saatana on rankaissut Mikkosta koska hän on liian hyvä ihminen!
Mikkonen ole tehnyt mitään pahaa ja toivon että hän paranisi, VÄÄRÄ SAIRAALA, olis pitänyt viedä Töölön sairaalaan, Hyksissä menehtyi Teija Sopanenkin, ei ajoissa hoitoa, voimia Mikkosen puolisolle ja lapsille.
Hän jäi monasti valheista kiinni. Esim. kirjoittamansa Missikirja pahoitti muutomien mielen. (kuten Teijan) Valeheteleminen on kielletty. Tarkoitan niissä kymmenessä käskyssä, joihin lakimmekin pohjautuvat. Teki myös huorin, pettäessään vaimoaan, aijemmassa avioliitossa. JUMALA RANKAISI VIIMEINKIN !!
Sinähän puhallat selevee paskoo, immeisten silemile, sika!
Ei se sinusta aitoa uskovaista tällä tavalla tee. Kirjassa lukee myös sana: armo.
Ja on sielä mainittu kivittämisestäkin jotain, miten saattaa käydä kivittäjälle itselleen.
Eli jos olisit jättänyt mainitsematta sanan rankaisi, et olisi ollut itse tuomarina. Vain sinä voit toimia tuomarina, minä toivon Timolle parantumista teoistaan huolimatta ja annan hänen tekonsa anteeksi sinunkin tuomitsevan mielesi puolesta. Näin kun teemme, toimii jumalan sana paremmin.
Valheistamme teemme tilitystä vain omalla kohdallamme. Rehelliset tekomme palkitaan sen mukaan miten armollisia ajatuksemme ovat olleet.
P.S. Jätä lukematta sellaiset julkaisut tai huomioimatta vääränlainen sanoma niissä käyttäen erottelukykyäsi.
Parane Timo
avioliittona= avioliittonsa.
Veikkaanpa että aivoinfarktin aiheuttaneet verisuonitukokset eivät ole auenneet liuottamalla joten on otettu viimeinen oljekorsi käyttöön eli menty rassaamaan verisuoni vaijereilla ilman sanottavaa menestystä.
Vaikea uskoa että aivot olisivat vaurioituneet enempää kyseisessä toimenpiteessä ellei sitten ole saatu aikaan verenvuotoa aivohin.
Normaalisti aivoinfarktissa ei mene taju mutta vaikeassa tapauksessa näin käy ja useimmiten silloin ennuste on hyvin heikko.
Ennustan että Timo T. A. Mikkonen joko kuolee lähipäivinä tai jää ns. kasvin asteelle aivotoiminnaltaa.
fasistit yp:ssä poistivat viestini, jossa kerroin hänen rikkoneen Mooseksen käskyjä: Valehteli ja teki huorin.
Joskus kun fundamentalismi kohtaa totuuden saattaa käydä niin etä "silmät ei kestä". Eli totuuden näkeminen on kertakaikkiaan liikaa. Voin hyvin kuvitella että Hitmanille käy samoin.
...Eli jatkaa???
Tämä on väärä palsta jakaa Jumalan tuomioita. Jokainen meistä ihmisistä on syntinen, kukin tavallaan. Eiköhän niistä omista tekemisistään joudu itse kukin vastuuseen viimeistään, kuten sanoataan, "viimeisellä tuomiolla".
Hävetkää pilkaajat. Taivaskostaa.
Missä ja kuka pilkkaa ?
Annan Anteeksi
Minä en anna anteeksi. Jumala armahtaa - minä en.
Pitää käydä ostamassa kaupasta seiskalehti ja lukea töissä mistä tarkemmin on kysymys. Vai onko joku jo ostanut uusimman seiskalehden ja tietää kertoa enemmän?
näkö
Toivottavasti näön menetys on vain hetkellinen, koska näin tapahtuu joillkin potilailla aina aivoinfraktin sattuessa. Näkö palaa kyllä ajan mittaan, mutta kestää useamman kuukauden
Suomen terveydenhuolto on kyllä syvältä hanurista. Tapahtuiko noi infarktit yhden päivän aikana? Vai olisko asia voitu hoitaa jo ensimmäisen infarktin jälkeen jos ei oltas oltu Suomessa? Teija Sopanenkin olis päässy kuukausien päästä hoitoon. Lääkäreille painotetaan koulutuksessa liikaa sitä, että ketään ei pidä hoitaa. Pitäis enemmän painottaa sitä et jonkun nyt vois välillä hoitaakin vaikka ei oliskaan kyse taudista joka selviää laajasta verenkuvasta, rintasyöpäseulonnoista, silmänpohjakuvauksista tai jostain muusta standarditoimenpiteestä. Suomen terveydenhuolto keskittyy liikaa standarditoimenpiteisiin ja latistaa lääkärit koneiksi. Nykyiset Lääkärit voi Suomessa korvata tietokoneen asiantuntijajärjestelmällä.
Tulppa aivossa on sellaista mikä ei anna odottaa.
Jos asuu maalla niin kestää tuntikausia päästä hoitoon. Jos asuu sairaalan vieressä niin hoito voi alkaa jo viidessä minuutissa.
Aivot alkavat vaurioitua jo viiden minuutin kuluttua tulpasta. Jos menee vielä taju niin hengitys voi olla huonoa kun hengitystiet ovat kiinni.
Valitettavasti on niin että kaikki eivät selviä vaikeista aivoinfarkteista vaikka Jeesus olisi hoitamassa.
Tämä mies on luullut olevansa kovakin okkultisti ja tässä se nähdään...
Hyökätä nyt itse Saatanan kimppuun. ;D
On opetussairaala ja meidät yli 60v laitetaan opiskelijoiden opetuskohteeksi, sillä täytyyhän niidenkin joskus oppia, näin sanoi minulle eräs ihminen, kun tulin puolta sairaampana pois, kun olin sinne mentäessä, tommosessa aivohalvauksessa olis kiireesti pitänyt viedä Töölön sairaalaan, jossa on Suomen parhaat erikoislääkärit ja huippukirurgit.
Kyl maar turus on suome parhaat kirurgit, ku bekhamiki lentää tänne leikeltäväksi.
Aivohalvaus on epämääräinen käsite joka tarkoittaa että aivojen vian seurauksena on jokin kohta kuten vaikka käsi tai jalka halvaantunut.
Aivohalvauksen voi aiheuttaa joko aivoverenvuoto tai aivoinfarkti jotka ovat aivan eri asioita
Aivoverenvuodossa veri vuotaa aivoihin kun verisuoneen on tullut reikä ja näitä voidaan hoitaa tietyissä tapauksissa leikkaamalla mutta ei aina. Leikkauksia tekevät esimerkiksi Töölön tai muiden yliopistosairaaloiden neurokirurgit.
Aivoinfarktissa verisuoni tukkeutuu ja se yritetään avata lääkehoidolla eli ns. liuotushoidolla kuten avataan sepelvaltimo sydäninfarktissa. Viimeisin ja harvoin käytetty keino on rassata aivoverisuonea auki vaijerilla. Liuotushoidon seurauksena voi tukos avautua niin kuin pitäisi mutta joskus veren hyytyymisen estyessä voi tulla aivoverenvuotokin komplikaationa. Liuotushoitoa antavat asiaan perehtyneet neurologit ja hoitoa saa kaikissa yliopistosairaaloissa ja useimmissa keskussairaaloissa ainakin päiväaikaan.
Parempi on lääkäriopiskelijoiden harjotella monisairailla vanhuksilla joilla olisi muutenkin vain pari vuotta elinaikaa jäljellä.
Nuoremmat ja terveemmät potilaat on parempi oikeiden lääkäreiden hoitaa niin he säilyvät terveinä ja elinvoimaisina pitkään.
Vanhuksistahan ei ole kuin kustannuksia kun nuoremmat sentään useimmiten työskentelevät ja maksavat veroja.
Tiedoksi kuule Sinullekin, että kenenkään EI tarvitse ryhtyä opetuspotilaaksi, jos itsestä tuntuu kovin vastenmieliseltä sellainen. Potilas hoidetaan kuntoon joka tapauksessa.
Se nyt vaan on niin, että lääkärin hommakin on tietynlaista käsityötä, jota opitaan mestari - kisälli -periaatteella aika suuresssa määrin, joten opetuspotilaitakin tarvitaan.
No niin...nyt nähdään tuleeko Hitman-1 kirjoitteluun tauko....
Taukoa on jo ollut, mutta ainahan Timon kärkäs eukko voi jatkaa samalla nimimerkillä, sillä ajatukset ovat olleet aina samaa tasoa.
Noin se käy, melko varmasti. Hitman-1 kertoi vuosia sitten, että kaverikin voi kirjoittaa hänen puoelstaan, hänen itsensä ollessa "peitetehtävissä" Helppo arvata, että kaverin nimi on Nina. Samaan tyylilajiin ei saata pystyä, vaika tietääkseni Ninakin kirjoittelee.
Muuten, tuo on ehkä vaivannut pitemmän aikaa (suonen ahtauma?) koska avauksia on tullut vain harvakseltaan.
Hmm...? Onko tuo totta, että hän on sanonut kaverinsakin voivan kirjoittaa hänen puolestaan? Löytyykö juttua enää?
"Kaveri" tuskin voi olla kukaan muu kuin puoliso, ellei sitten ole kyse joistain teekkareista, tai vastaavista, pienen porukan pilailuista.
Hitmanin huonomuistisuus tosin selittyisi tuolla, jos todella samalla nickillä kirjoittelee kaksi, tai jopa useampi.
Kyllä se on totta, mutta en ryhy etsimään tuhansien(?) joukosta. Osan hän on poistanutkin. Luin viestin itse. Se taisi liittyä jonkun epäilyyn, että hitman oli ollut kahdessa paikassa samaan aikaan. Peitetehtävissä ja palstalla. Nytkin suhtaudun epäillen. Pakkohan se on nyt yrittää, ettei totuus paljastu. Kuitenkin olen vain 50% varma, mutta myös yhtä epävarma. Harvinaisen moni asia natsaa.
Toisaalta hrmittaajos Timoa on syyttä haukuttu. Mutta mutta, olisihan hän voinut tulla ja puolustautua omalla nimellään, julkkis kun on.
Kirjoituksia, onko tämä mielisairaiden palsta, ihminen makaa sairaalassa kuolemankielissä ja te vaan pilkkaatte ja huo rittelette Mikon vaimoakin, ymmärrän, että hänellä on kova hätä. Kyllä se pilkka sattuu vielä omaan nilkkaan, miettikääpä sitten, mitä tuli kirjoitettua psyykelääkkeiden vaikutuksen alaisena.
huo rittelette Mikon vaimoakin
HÖLMÖ ?
Toivoisin, että joku todellinen seriffi poistaisi kokonaan tämän aloituksen.
Vaikka tiedämme, että älykkäitä ihmisiä aina kadehditaan ja solvataankin, mutta ei se oikeuta tällaiseen mauttomuuteen ja vakavasti sairaan pilkkaamiseen.
Sivistynyt ihminen ei tällaiseen ryhdykään.
Maailmassa tapahtuu usein niin epäoikeudenmukaisesti, että parhaat lähtevät ensimmäisinä.
Mikkosen rouva joutuu valtavaan vastuuseen kahdesta pienestä pojasta, siitä pitäisi olla huolissaan ja osoittaa myötätuntoa, jos vähänkään omaa empatiaa.
On menossa poistoon jos yp tajuaa jotain.
Uskomattomaksi mennyt tämä saatanan nettimaailma ja kirjoittelu!
Onko ihmiset tosiaan nykyään näin sekaisin?
Miksi sekopäät on irrallaan netissä, eikä valvonassa ja hoidossa?
Aukovat täällä asiattomasti päätään, jopa silloinkin, kun jonkun omainen on kuollut tai, kun jonkun omainen makaa sairaalassa kriittisessä tilassa.Tässäkin tapauksessa, perheenisä, pienten poikien isä ja aviomies.
Jos jollakin on Mikkosta vastaan jotakin, kauna ja haukkuminen kannattaa nyt jo jättää pois.
Kannattaa muistaa ja uskoa.
Jos toisen onnettomuuksista tai sairauksista riekkuu tällä tavalla, elämällä on taipumus kohdistaa se pian omaan nilkkaan.
Onneksi ei julkkisten omaiset lueskele näitä mielipuolikirjoituksia, tälläisena raskaana ja huolen ja murheen täyttäminä aikoina.
Vaikka kaikki täysjärkiset toki ymmärtävätkin, että asiattomat kirjoitukset on henkisesti melko pahasti häiriintyneiden tai ala-ikäisten tuotoksia.
Näinollen ne voi kyllä jättää omaan arvoonsa.
Mutta silti, ärsyttää kun netti on mahdollistanut sen, että mielipuolet saavat päästää hulluutensa valloilleen.Eikä kukaan pysty hillitsemään näitä, elleivät ota lääkkeitään, tai jos ne ei tepsi.
Toivon Timon omaisille nyt paljon voimia ja rohkeutta.
Miksei sitten kukaan ollut ilmoittanut asiattomasta viestistä vaan minun piti se tehdä?
Aloitus meni kyllä läpi mutta sen jälkeen tuli sontaa.
Sekopäiltä pitää estää pääsy nettiin!
Antivainolainen ja Hitman-1 eivät kuulu elävien ihmisten joukkoon.
Niin Mikkosten lapsilla on nyt erittäin raskasta aikaa isän sairauden vuoksi.Ehkäpä kaikki vielä kääntyy valoisampaan.
Tuossa tilanteessa läketiede on heikoilla mutta ihmisellä itsellään on suuria reservejä.
Jumala esti hihhuli Timon pääsyn tänne valehtelemaan. Hehehe!
Salainen agenttimme saa kylla näkönsä takaisin, sen takaa 7-päivää roskalehti.
jep! Sairasta ilkkua ja nälviä toisen vakavalle sairastumiselle. Hävettää niiden idioottien puolesta. Olipa sitten mikä julkkis tahansa tai ärsyttipä tai ei, niin sairaus ja kuolema ovat asioita joissa pitäisi joku raja vetää ilkeilylle!
Miltä pilkkaajista tuntuisi, jos itseltä menisi tuolla tavalla näkö? Tai isältänne/puolisoltanne jne? Miettikääs vähän!
Voimia myös TA:n omaisille ja myös itselle Timpalle! Toivotaan että se näkö palautuisi ajan kanssa!
miksi mitää ei tapahdu näille kommenteille, vaikka poliisille on vasikoitu????
Varmaan laittavat. Tuohon tuli äskeiseen myös yp:lle poistopyyntö, joten eiköhän häiriköt kohta lennä kuin leppäkeihäät! On paljon mahdollista, että nämä sairaat viestien kirjoittajat ovat jossain vaiheessa elämässään ihan samalla tavalla joko sokeita, rampoja tai esim. kuolleita sairauksiin ja vammoihin. Monesti siis elämä opettaa! - Paljon voimia ja Jumalan siunausta koko perheelle!
aina riehuu tällä palstalla.
Botoxilla näkö korjaantuu?
http://media.nowpublic.net/images//7d/e/7debf443f814b652a6c715b22a5bb70d.jpg
jaaa-a onko toi nina heti kertomassa asiasta seiskalle----tuskimpa vaan---timohan perheen on elättänyt ja jostakin on rahaa saatava---jos nyt noin menee
näkö palautuu
Sitä se liiallinen masturbointi tietää. Menee näkö, ja voi räjähtää kumpakin pää.
Oli miten oli, jumala tai ei,
mutta
hitman-1 kyllä kerjäsi tätä vastausten määrää
ja laatua.
voi sanoa jotta netti vei miehen. tavallaan.
Se on kovvaa hommaa tuo trollaaminen.
laskekoon synniksi sen kuka taitaa.
Missä Hitman-1? Nyt olisi oikea hetki todistaa, että henkilöllisyys ei ole se, mitä jotkut ovat tällä palstalla epäilleet.
Onhan hänellä ennenkin ollut tuollaisia viikon poissaoloja. Katsotaan nyt, eikä hötkyillä. Olisihan se aika p e r k e l e t ä jos olisimme haukkuneet väärää puuta, eli Timoa, tuon Hitman-pas-kan vuoksi.
No järki menikin jo vuosia aiemmin, eikä kukaan osannut epäillä infarktia.
sinne meni!!
Jääkö Kennedyn murha nyt selvittämättä?
nyt seiskassa----timo t a tunnisti vaimonsa---nina oli antanut suukon ja timo oli kääntänyt kasvojaan----oujeahhhhh----ihanaa---tiedä vaikka tulee vielä ennalleen---kyllä seiska tietää
Tämä tunnettu Päätoimittaja on taas RYSSINYT puolueensa (skp) olemattoman
suosion vieläkin pienemmäksi!
kommunistien lehti, vai kuinka tämä nyt on ymmärrettävä. Ei kai Timo ehtinyt kääntyä kommunistiksi, ennen aivoinfraktia. Jospa hän oivalsi, että Jeesus, hänen idolinsa, oli ensimmäinen sosialisti.
...
ja teki mitä teki.
Mutta tällä palstalla kirjoittavat jumalan tuomiota ja muuta roskaa huutavat sekopäät paljastavat oman henkisen tilansa tekstillään. Heidän aivojensa tila on vieläkin surullisempi, sillä he tuskin ovat koskaan saaneet mitään aikaan.