JOUDUN TAMMIKUUSSA INTTIIN

Kertokaa mitä pitää tehdä, että minut potkitaan pois sieltä. Että saan vapautuksen. Mitä pitää tehdä. Siviililääkärille ei oikein kannata mennä valittamaan.

Olen kuullut, että päänaukominen ja haistattelu on hyvä keino. Kaikille esimiehille. Kapiaisille haistattelu ja käskyjen tottelematta jättäminen, myös kuulemma väkivaltaisuus on keino päästä poi.

Olla ikään kuin vainoharhainen. Pitää kuulemma etsiä heti 1. päivän aikana toisista alokkaista kaikkien pienin ja heikoin tapaus. Huuta täysillä "MITÄ SÄ SANOIT?" ja käydä päälle kun asiaa aletaan puimaan niin alkaa vaan intämään että se vittuili. Haukkoi homoksi ym....
13808
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

ekalla viikolla tehdään yksinkertaiset psykologiset testit. Vastaa niihin kaikkea outoa esim "kuuletko ääniä päässäsi?" "kyllä" Älä sekoile tai raivoa, mutta kysele: "milloin päästään ampumaan?" "siis saadaaks me tappaa tääl oikeesti ihmisii? vähä olis siistii ampuu jotai päähä ja sit se veret lentäis" Tämän tyyliset heitot kyllä johtavat vapautukseen nopeasti, etenkin jos sekoilet pällitestissä

Äänestä
  • Mä vetäsin tota anaaliin.....kuuro hetken...heitttäidy maahan ja huuda rysssä tuleee....ja möngit hoito pöydän alle, muista suojata niskaa

    Äänestä

vittu ne muuuta saa rtehä ku huutaa sut kuurox, alokasaikana on hyvä vetää viel jotai turpaaankin. Ja heilua ku seinähullu.

Äänestä

Sanoin lääkärille, kun inttiä oli käyty viikko, että migreeni ja tinnitus, eikä kiinnosta olla, niin sillä pääsi (pelkkä migreenin valitus riittää).

Äänestä

Kirjoituksestasi ja ajatusmaailmasikin perusteella mielestäni paras neuvo on, että olet vain oma itsesi. Ei sinun tarvitse pelätä, että siellä intissä montaa päivää joudut viettämään, kun taas pääset pleikkarisi ääreen aikaasi tappamaan.

Äänestä

Älä ole huolissasi. Inttiin otetaan ainoastaan miehiä.

Äänestä

Tule vain,tule vain,minä ylikersantti auvinen odotan sinua!BUUUUUAAAHHH HAHAHHHaa!

Äänestä
  • Sinunlaisilta kyr.viltä olisi mukava potkia aivot pellolle. Uhoa poika uhoa, mutta paskat ja kuset housussa olisi minuutin käsittelyn jälkeen. Jo tuo hohotuksesi tuossa kirjoituksesi lopussa kertoo mikä olet. Pelkkä peräpukama, suuri luuseri ja runkkari.

    Äänestä

Mee vaikka jojoksi,ei tartte mennä enää inttiin....Voi luoja mistä näitä löytyy...

Äänestä

Ihan tiedoksi. Suomen rikoslaki koskettaa varusmiehiäkin. Pahoinpitelytuomio varmaan on hieno juttu tulevaisuuden kannalta. No tuollaisten vajukkien kohdalla tulevaisuus on tuskin kovin kummoinen.

Äänestä

TJ0

Äänestä

Kuule kaveri.

Jos pääsi ei kestä sitä että joudut nukkumaan tuvassa muiden ihmisten kanssa tai sitä että joku käskee petaamaan punkan aamulla niin älä tosiaan mene sinne.
Tai sitä että saat kaurapuuroa aamupalaksi tai että joudut miettimään itsesi tai maasi puolustamista. Tai jos et oikeasti valmis tarttumaan koskaan mihinkään aseeseen niin sano se. Kerro vain totuus.

Tee seuraavasti: kerro kutsunnoissa että en halua sinne ja oikea syy.

Se siittä ja puheet erikseen.

Muista liittää työpaikkahakemukseesi maininta siitä, että oletko ollut varusmiespalveluksessa, siviilipalveluksessa, kieltäytynyt vai vapautettu. Saa ne sen selville kyllä muutenkin.

Äänestä

TJ0

Äänestä

Kommentoi aloitusta


punnitaanko siellä? kirjoitti:

Kertokaa mitä pitää tehdä, että minut potkitaan pois sieltä. Että saan vapautuksen. Mitä pitää tehdä. Siviililääkärille ei oikein kannata mennä valittamaan.

Olen kuullut, että päänaukominen ja haistattelu on hyvä keino. Kaikille esimiehille. Kapiaisille haistattelu ja käskyjen tottelematta jättäminen, myös kuulemma väkivaltaisuus on keino päästä poi.

Olla ikään kuin vainoharhainen. Pitää kuulemma etsiä heti 1. päivän aikana toisista alokkaista kaikkien pienin ja heikoin tapaus. Huuta täysillä "MITÄ SÄ SANOIT?" ja käydä päälle kun asiaa aletaan puimaan niin alkaa vaan intämään että se vittuili. Haukkoi homoksi ym....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu