Sieltä löytyykin ne taikaopit ja paljon paljon muuta.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Musta_raamattu
Kuudes ja seitsemäs Mooseksen kirja MUSTARAAMATTU?
7
89
Vastaukset
- Niko.
Mitään tekemistä Raamatun ja Mooseksen kanssa näillä kirjoilla ei ole. Ne ovat keskiajalla kirjoitettuja.
Pitäytyisin kyllä kaukana moisista teksteistä. - Mikkoa kiinnostaa
aivan selvästi taikuuteen ja noityuuteen liittyvät asiat ja se selittää, miksi hän on ruvennut kyseenalaistamaan Jumalan
sanaan liittyviä asioita. * Miksi ihmeessä tuot tänne mustaa raamattua? Ethän kuiteskaan lue sitä, ja on aika paha että levität täysin pahaa kirjoitutusta , siitä ei ainakaan siunausta saa. Pysy kaukana tuosta paholaisen kirjasta. Mikko, mikä sun on? Olen oikeasti huolestunut tilastasi, suvaitset niitä lapin noitien oppeja, ja nyt vielä höystät taikuutta mustalla raamatulla.
* Vaikka ne lapinnoituudet ehkä parantaakin, niin ne on silti paholaisen voimia, niissä riivaajat matkii Jumalan tekoja ja valhettelvat totuutta vastaan. valkeuden enkeliksi pukeutuvaa Jumalan vastaista suurta pimeyttä. Ei niillä kannata leikiä! Eikä mustalla raamatulla yhtään enempää.- Mikko.
Otetaan rauhallisesti vaan...Ehkä mulla on jäänteitä suvussani olleilta noidilta. Kyllä minä taistelen niitä voimia vastaan ihan tarpeeksi asti.
En lue mustaa raamattua, mutta medion luona kyllä aattelin pistäytyä kun täällääpäin ne tuossa Levillä käyvät. Mielenkiinnolla ja otan kyllä selvän siitäkin huuhaaasta mitä ne ovat. - rukoile parannusta
Mikko. kirjoitti:
Otetaan rauhallisesti vaan...Ehkä mulla on jäänteitä suvussani olleilta noidilta. Kyllä minä taistelen niitä voimia vastaan ihan tarpeeksi asti.
En lue mustaa raamattua, mutta medion luona kyllä aattelin pistäytyä kun täällääpäin ne tuossa Levillä käyvät. Mielenkiinnolla ja otan kyllä selvän siitäkin huuhaaasta mitä ne ovat.Juttusi ovat olleet tähänkin saakka olleet pelkkää huuhaata. Jumalan sanan vääristelyä ja Jumalan auktoriteetin ylitsekäymisiä. Sulla on kuvitelma itsehallinnasta hengellisissä asioissa (ylpeys).
Jos tuolla itse viitoittamallasi tiellä jatkat, ei käy hyvin.
- Mikko.
Missä asiassa olen Jumalan sanan vääristänyt? Kyllä niitä todellisia Jumalan vääristelijöitä löytyy esim. Järvinen P.sentäs nykyään elellään jo valistuneina.
Nämä valhetta kylvävät sittenkö ei ole >>Jumalan auktoriteetin ylitsekäymisiä- Mikko.
Tässä heille valetelijoille sanaa;
21 Ei jokainen, joka sanoo minulle: 'Herra, Herra!', pääse taivasten valtakuntaan, vaan se, joka tekee minun taivaallisen Isäni tahdon.
22 Moni sanoo minulle sinä päivänä: 'Herra, Herra, emmekö me sinun nimesi kautta ennustaneet ja sinun nimesi kautta ajaneet ulos riivaajia ja sinun nimesi kautta tehneet monta voimallista tekoa?'
23 Ja silloin minä lausun heille julki: 'Minä en ole koskaan teitä tuntenut; menkää pois minun tyköäni, te laittomuuden tekijät'.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053181Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391610Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951472- 921379
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461334Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561246Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803