Hormoonit alkoi hyrräämään.

Julkaistu: 08.10.2011 08:00

Bodarilta lainattu kylpytakki aiheutti naiselle omituisia oireita.
Uusin Lääkärilehti kertoo erikoisesta tapauksesta.

22-vuotias nainen oli alkanut miehistyä lainattuaan testosteronivoidetta käyttäneen miesystävänsä kylpytakkia. Mies harrasti kehonrakennusta.

Lääkärilehden mukaan naisen oireita olivat miehekäs karvankasvu, akne, pälvikalju ja klitoriksen suureneminen.

Naisen hakeuduttua lääkärille oireiden alkuperä pysyi pitkään mysteerinä. Hänelle tehtiin perusteelliset tutkimukset ja kasvaimia etsittiin munasarjoista ja munuaisista.

Vajaan puolen vuoden kuluttua nainen tuli kontrollikäynnille. Oireet olivat huomattavasti vähentyneet ja testosteronitaso oli laskenut normaaliksi. Kävi ilmi, että nainen oli muuttanut asuinpaikkaa ja eronnut kehonrakennusta harrastavasta poikaystävästään. Tämä oli käyttänyt suuria määriä testosteronivoidetta yläraajoihin ja rintakehän alueelle.

Lääkärilehden mukaan miehistymisen syyksi todettiin naisen käyttämä kylpytakki ja sen kautta tullut mieshormoni.

Käsittääkseni ei pelkkää huonoa, jotakin positiivistakin, luulen tuo, klitoriksen suureneminen. ? Vai mitä "pelimiehet."
388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

somppu pelimies leikkaisi klitoriksen ja muut tykötarpeet välittömästi irti ämmältä.

Äänestä

Ja se aivoton bodari vastasi että;MITÄÄN EN OO OTTANUT KU PUUROA,MÄ OO KAURAVALAS!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jååpajåå.. kirjoitti:

Julkaistu: 08.10.2011 08:00

Bodarilta lainattu kylpytakki aiheutti naiselle omituisia oireita.
Uusin Lääkärilehti kertoo erikoisesta tapauksesta.

22-vuotias nainen oli alkanut miehistyä lainattuaan testosteronivoidetta käyttäneen miesystävänsä kylpytakkia. Mies harrasti kehonrakennusta.

Lääkärilehden mukaan naisen oireita olivat miehekäs karvankasvu, akne, pälvikalju ja klitoriksen suureneminen.

Naisen hakeuduttua lääkärille oireiden alkuperä pysyi pitkään mysteerinä. Hänelle tehtiin perusteelliset tutkimukset ja kasvaimia etsittiin munasarjoista ja munuaisista.

Vajaan puolen vuoden kuluttua nainen tuli kontrollikäynnille. Oireet olivat huomattavasti vähentyneet ja testosteronitaso oli laskenut normaaliksi. Kävi ilmi, että nainen oli muuttanut asuinpaikkaa ja eronnut kehonrakennusta harrastavasta poikaystävästään. Tämä oli käyttänyt suuria määriä testosteronivoidetta yläraajoihin ja rintakehän alueelle.

Lääkärilehden mukaan miehistymisen syyksi todettiin naisen käyttämä kylpytakki ja sen kautta tullut mieshormoni.

Käsittääkseni ei pelkkää huonoa, jotakin positiivistakin, luulen tuo, klitoriksen suureneminen. ? Vai mitä "pelimiehet."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu