Lipposen turha yrittää.

Ei mitään jakoja presidentinvaaleissa paavolla.

Kisa käydään Soinin ja Niinistön välillä, eikä siinä ole muilla jakoja.
1091
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

"Me emme hyväksy ääripuolueita, emmekä demokratian halveksuntaa"

Menkää Lipposen kannattajat peilin eteen. Leimaamalla Perussuomalaisia aiheettomasti äärioikeistolaisiksi halveksitte itse demokratiaa. Kun teillä on noin kovat harhaluulot, niin mitä aiotte tehdä asialle? Aiotteko yrittää laukkauttaa Perussuomalaisia äänestäviltä äänioikeuden, tai ehkä yrittää asellista kapinaa?

Lopettakaa puheet ja ryhtykää jo tekoihin.

Äänestä

Nyt riitti, Lipponen ehdokkaana, ei käy minulle. Monistin herrasväen kuvan 100 a4:seen (neljä kuvaa arkissa) ja käytän niitä erään puuhan viimeistelyyn(arkit on leikattu ja rutistettu)

Äänestä
  • Suunta on oikea. Sitten vaan toimeksi !

    Äänestä

Paavon kunnolla tyriä!

Äänestä
  • Tyriski itsensä mutta kun menee puolue mukana.

    Äänestä

  • Päänahkuri kirjoitti:

    Tyriski itsensä mutta kun menee puolue mukana.

    Vakuushupi vie demut ikuiseen oppositioon!

    Äänestä

  • Päänahkuri kirjoitti:

    Tyriski itsensä mutta kun menee puolue mukana.

    Tuohan se asian ikävin puoli onkin. Tuolla köriläällä itsellään ei ole mitään virkaa.
    Puolue löi viimeisen naulan arkkuunsa huolimalla kansan ykkösinhokin ehdokkaakseen.

    Äänestä

Jos Lipponen voittaa on punakoneisto tehnyt vilppiä äänestystulosten suhteen. Herätetään vaikka Spede henkiin ja tehdään siitä presidentti. Ainakin vitsit parempia.
Nahkurinorsi-jutut on todennäköisesti suoria uhkauksia kun on opettajaakin vedetty turpaan niin siinä on vitsit kaukana.

Äänestä
  • Tällä kertaa punakoneisto Ei voita. Se on aivan varmaa. Nyt pelataan rehellistä peliä ja porvarivoitto odottaa meitä muutaman kuukauden päästä pidettävissä presidentinvaaleissa.

    Äänestä

Vasemmisto tai porvari, mitä eroa jos äänestävät kuitenkin eurooparlementissa kaikissa asiakysymyksissä 97% samalla tavalla? - Soini

Nyt riittää ja kansa höynäytys - Soini presidentiksi!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


paavo punaputkimies kirjoitti:

Ei mitään jakoja presidentinvaaleissa paavolla.

Kisa käydään Soinin ja Niinistön välillä, eikä siinä ole muilla jakoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu