Apua arpiin/punaisiin jälkiin naamassa

Mitä olette käyttäneet ja eritoten mikä on auttanut arpiin?

En tarkoita sellasia aknearpia vaan ihan punaisia laikkuja poskilla, varmaan finneistä jääneitä, sellasia mitä ei huomaa kun koskee sormella (iho on tasainen) mutta näkee kyllä selvästi! Ja nenäyttää finneilta! siksi haluun ne pois. KIITOS
2761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

itsestään, mutta siihen menee aikaa joku viikko. Ne eivät siis ole arpia. Kokeile peitepuikkoa tai voidetta. Ne peittyvät paljon paremmin kuin finnit, koska eivät ole koholla.

Äänestä

on hyviä peitevärejä. Maksaa noin 50 e mutta todellakin peittää tukkimatta ihohuokosia ja kestää TODELLA kauan, että ei mene raha hukkaan. Esim Stockmannilla myydään...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sisilisko kirjoitti:

Mitä olette käyttäneet ja eritoten mikä on auttanut arpiin?

En tarkoita sellasia aknearpia vaan ihan punaisia laikkuja poskilla, varmaan finneistä jääneitä, sellasia mitä ei huomaa kun koskee sormella (iho on tasainen) mutta näkee kyllä selvästi! Ja nenäyttää finneilta! siksi haluun ne pois. KIITOS

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu