Katainen oli nopea!!!

Kokoomus on Suomen suurin puolue!
9308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pidetään vaan sama tahti päällä lokakuussa ja myös maaliskuusa 2007

Äänestä

toisia hatuttaa !

Äänestä

Sai vaalien 2. suurimman kannatuksen laskun aikaiseksi (-1,6%) verrattuna edellisiin eurovaaleihin. Ja vain yhdessä viikossa! On se nopee.

Äänestä
  • Prosentit ovat suhteellisia, mutta lisä-ääniä Kokoomus sai 70-80.000, joten kyllä tuon saman äänimäärän saaminen syksynkin vaaleissa ihan tervetulleelta tuntuu: se tietää yli 15 % kannatuksen nousua eli pikaisesti päässälaskettuna 23,5-24 % kannatusta, mikä voisi enteillä todellakin suurimman puolueen tittelin saamista jatkossakin!

    Jatka samaan malliin vain, Jyrki!

    Äänestä

  • Justiina kirjoitti:

    Prosentit ovat suhteellisia, mutta lisä-ääniä Kokoomus sai 70-80.000, joten kyllä tuon saman äänimäärän saaminen syksynkin vaaleissa ihan tervetulleelta tuntuu: se tietää yli 15 % kannatuksen nousua eli pikaisesti päässälaskettuna 23,5-24 % kannatusta, mikä voisi enteillä todellakin suurimman puolueen tittelin saamista jatkossakin!

    Jatka samaan malliin vain, Jyrki!

    Jos kokoomuksen kannatus laskee 1,6 yksikköä jokaista äänestysaktiivisuuden 10 yksikön nousua kohti (niin kuin EU-vaaleissa 1999=>2004) niin normaalilla eduskuntavaalin äänestysvilkkaudella (n.70%) kokoomus saa saman 18-19%:n kannatuksen kuin viime vaaleissakin.

    Äänestä

Tämän päivän Iltasanomat oli jakanut äänet
vaalipiireittäin.

Jos olisi ollut eduskuntavaalit
paikkajaoksi olisi muodostunut suurimpien puolueiden osalta:

Keskusta 56 1
Kokoomus 51 11
SDP 47 - 6

Äänestä

..ensi eduskuntavaaleissa. Mies on TODELLA välkky, nopea ja sympaattisen oloinen, juuri sitä mitä puoluejohdolta vaaditaan. Jämäkkyyttä löytyy myös puhumattakaan hyvästä, erittäin edustavasta ulkonäöstä. Vihdoin Kokoomus pääsi jyvälle ja otti symppiksen, koko Suomea miellyttävän tyypin johtoon, ärsyttävän riitelijä Itälän paikalle saati kuluneen Kanervan... eikä puheesta kuulla läpi murteet vaan suomen kieli.

Äänestä

komee ja sexy ääninen,huh.

Äänestä
  • ei ole hyvästä. Nousee vielä lettiin. Nuori mies vielä, mutta täytyy sanoa, että oikein miellyttävä on tämä puheenjohtaja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


porvari kirjoitti:

Kokoomus on Suomen suurin puolue!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu