Sehän on jo hengenvaarallista. 1 kilo/viikko on oikea vauhti painonpudotuksessa.
Tuollaisiin mainoksiin ei ole syytä uskoa ja vielä vähemmän mennä tuotetta ostamaan.
http://www.emilianblogi.com/
Heh, heh, onhan niitä jopa laihduslaastareitakin myynnissä. Tyhmiltä ja epätoivoisilta kupataan rahat pois.
Tuollaisiin mainoksiin ei ole syytä uskoa ja vielä vähemmän mennä tuotetta ostamaan.
http://www.emilianblogi.com/
Heh, heh, onhan niitä jopa laihduslaastareitakin myynnissä. Tyhmiltä ja epätoivoisilta kupataan rahat pois.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Alkupudotus voi hyvinkin olla tuota 3kg/vko luokkaa jos kehossa on paljon ylimääräistä nestettä, tosin se on silloin nesteen eikä läskin pudotusta.
Tiedän monta karppaajaa jotka ovat pudottaneet lyhyessäkin ajassa aikamoisen kilomäärän ihan ilman mitään ihmelääkkeitä, vähentämällä vain hiilihydraatit minimiin. Eiköhän se reipas painonpudotus ole mahdollista vain niille joilla on reippaasti ylipainoa, jos on vain muutama ylikilo niin sen pudotus vaatii enemmän työtä.
Laihdutuspoppalääkkeet ovat hyviä tuotteita vain niiden myyjille ja keksijöille.
Kokeilemisen arvoinen keino on myös syodä usein, mutta vain vähän. Kolmen tunnin välein tapahtuva ruokailu, kuitenkaan ahtamatta kupua täyteen, tuo toivotun tuloksen hitaasti, mutta pysyvästi. Ilta kuuden ja yhdeksän ruokailut pitää sitten myös olla vähäkalorisia/hiilarisia.(vihanneksia, hedelmiä, jogurttia,jne) Ja yöllä ei jääkaapin ovi saa narahtaa lainkaan ennen aamu kuuden aamiaista,-))
laihdutuslaastari toiminee parhaiten jos sen teippaa suun eteen :=o
:)
Ja laastariin reikä johon letku nestettä varten. Kaksi viikkoa ja eron huomaa silmissä. Katsojan silmissä. Laihduttajan silmissä saattaa keikkua sateenkaaren värit ja huimata:)
Inakaan kovin terveelliseltä!