Minä uskon Aurinkoon, uskoni mukaan Aurinko tulee vuosimiljardien kuluttua kärventämään lopulliseen tuhoon tämän rähjäisen pallon eikä kukaan tältä tuholta pelastu.
Jumalasi ei ole luonnut minua, jumalasi ei ole antanut eloa minulle, ilman Aurinkoa ei minua olisi olemassakaan - ilman Aurinkoa olisimme jääneet syntymättä - Aurinko on siis minun jumalani ja näin on hyvä.
Uskon Aurinkoon
Auringonpalvoja.
3
88
Vastaukset
No sinun jumalasi on ainakin olemassa. Se on jo paljon enemmän kuin monesta muusta jumalasta voi sanoa.
Se, että onko se minunkin mielestäni jumala, on taas toinen asia.- kumarrus
Muista kumartaa aurinkojumalaasi jossain etelässä vaikka 10 tuntia kerralla - auringossa. jumalasi antaa sinun ihollesi kunnon todistuksen.
Minäkin olen auringonpalvoja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011011
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt55936Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61820Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa142761- 65685
- 78541
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto88519- 39518
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel99509- 40506