Turva oli lyhytaikainen tuttavuus!

Nähty on!

Olen ollut puolitoista vuotta Vakuutusyhtiö Turvassa. Kokemus riittää. Vahinkoilmoituksen vastaanotto (puhelimitse) töykeää, vahingon käsittelyaika otti kaksi kuukautta, päätösteksti (epäävä) sävyltään välttämätön paha. Vakuutus- ja Rahoitusneuvonta-instanssi näyttää olevan Turva asialla.

Uusi Turva tv-mainos kehuu että olet turvassa. Minulla on hyvin turvaton olo, joten palaan entiseen hyvin palvelevaan yhtiöön.

2

754

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei murhetta ei turva

      Täysin totta,

      itseänikin vedättivät 4 t€ korvaussumman kanssa yli vuoden, lopulta maksoivat päätetyn 4 sijasta 3,

      Ihmeellinen firma, laskuttavat kyllä täysillä, mutta sitten kun pitäisi korvata alkaa vedätys, mullakin oli asiassa 5 käsittelijää, kuvittele 4 tonnin korvauksen tähden !!

      Ne strategiansa jos tapaus on edes muutamia tuhansia, siirtää aina asia toiselle henkilölle, niin että asiakas joutuu tankkaamaan kaikki asiat esim sen 5 kertaa, he ovat mestareita myös olemaan vastaamatta puheluihin, vetoamaan kiireisiin, lomiin tms.

      Sitten vielä haetuttivat ja juksuttivat hakemaan sieltä ja täältä kaikkia kustannusarvioita vahingon korvaamiseksi. Itse saivat samat luvutkin, mutta silti vedättivät.

      Joten kuka kärsii ja maksaa ?

    • petkutettu

      Turvaton Turva.
      Itsellä kävi vapaa-ajalla tapaturma, jossa ranne murtui.
      Vakuutusvirkailija epäsi korvaukset iän vuoksi.
      Ja virkailija sinutteli tekstissä ja kirjoitti mitä olin puhelimessa vihaisena sanonut.
      Ja väärentänyt lääkärin lausunnon päinvastaiseksi mitä oikeasti lääkäri oli kirjoittanut.
      Laittoi kaikki vammat iän tuomiksi kulumiksi, vaikka lääkärin paperissa luki, että murtuman aiheuttama vika, joka oli vuoden sisällä pahentunut.
      Ei kannata ottaa kallista vakuutusta vaan laittaa säästöön 800 euroa vuosi.
      Siitä tulee säästöä kymmenessä vuodessa 8000 euroa.

      t.Petetty

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      336
      11654
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      359
      7926
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2920
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      98
      2238
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      152
      2168
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      8
      1636
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1261
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      53
      1084
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      908
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      782
    Aihe