Olen ollut puolitoista vuotta Vakuutusyhtiö Turvassa. Kokemus riittää. Vahinkoilmoituksen vastaanotto (puhelimitse) töykeää, vahingon käsittelyaika otti kaksi kuukautta, päätösteksti (epäävä) sävyltään välttämätön paha. Vakuutus- ja Rahoitusneuvonta-instanssi näyttää olevan Turva asialla.
Uusi Turva tv-mainos kehuu että olet turvassa. Minulla on hyvin turvaton olo, joten palaan entiseen hyvin palvelevaan yhtiöön.
Turva oli lyhytaikainen tuttavuus!
2
730
Vastaukset
- Ei murhetta ei turva
Täysin totta,
itseänikin vedättivät 4 t€ korvaussumman kanssa yli vuoden, lopulta maksoivat päätetyn 4 sijasta 3,
Ihmeellinen firma, laskuttavat kyllä täysillä, mutta sitten kun pitäisi korvata alkaa vedätys, mullakin oli asiassa 5 käsittelijää, kuvittele 4 tonnin korvauksen tähden !!
Ne strategiansa jos tapaus on edes muutamia tuhansia, siirtää aina asia toiselle henkilölle, niin että asiakas joutuu tankkaamaan kaikki asiat esim sen 5 kertaa, he ovat mestareita myös olemaan vastaamatta puheluihin, vetoamaan kiireisiin, lomiin tms.
Sitten vielä haetuttivat ja juksuttivat hakemaan sieltä ja täältä kaikkia kustannusarvioita vahingon korvaamiseksi. Itse saivat samat luvutkin, mutta silti vedättivät.
Joten kuka kärsii ja maksaa ? - petkutettu
Turvaton Turva.
Itsellä kävi vapaa-ajalla tapaturma, jossa ranne murtui.
Vakuutusvirkailija epäsi korvaukset iän vuoksi.
Ja virkailija sinutteli tekstissä ja kirjoitti mitä olin puhelimessa vihaisena sanonut.
Ja väärentänyt lääkärin lausunnon päinvastaiseksi mitä oikeasti lääkäri oli kirjoittanut.
Laittoi kaikki vammat iän tuomiksi kulumiksi, vaikka lääkärin paperissa luki, että murtuman aiheuttama vika, joka oli vuoden sisällä pahentunut.
Ei kannata ottaa kallista vakuutusta vaan laittaa säästöön 800 euroa vuosi.
Siitä tulee säästöä kymmenessä vuodessa 8000 euroa.
t.Petetty
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012180Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.3021980Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1111950Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441781Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2091637- 341415
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii291225Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941143Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤701130- 511077