http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011101114546089_uu.shtml
On täysin hävytöntä, miten aikuiset kehtaavatkin hakea seksiseuraa nuorista ja viattomista teineistä, vaikka tietävätkin, että on rikos seurustella alle 15-vuotiaan kanssa ja varsinkin edes ehdottaa tälle vastikkeellista seuraa. Ketkä ihmeen perverssin tätä harrastavat?
"- Kun teini-ikäinen laittaa Suomi24:n treffipalstalle ilmoituksen, menee minuutti, kun tulee ensimmäinen tarjous, Hietala kuvailee."
Mielestäni olisi aiheellista tehdä rekisteröinti treffipalstoille mahdolliseksi vain verkkopankkitunnuksilla ja laittaa alaikäisen verkkopankkiin jokin merkintä, josta lapsen huoltajat näkevät, missä heidän lapsensa on rekisteröityneenä ja tarvittaessa vanhempien tulee saada nähdä lapsen viestihistoria. Ymmärrän, että tämä on hyvin radikaalikeino, mutta tuossa artikkelissa väitetään, että nuoriin kohdistunut seksuaalinen häirintä on räjähtänyt käsiin, joten nyt on todella korkea aika hillitä sitä.
Myös tälläiset pervot tulee käräyttää välittömästi ja laittaa merkintä väestörekisteriin, jotta kuka tahansa voi suojata lapsensa näiltä idiooteilta.
Seksiseuraa nuorista
12
149
Vastaukset
- PÄIVÄN SELVÄÄ
SE johtuu siitä, että kaikenmaaliman ateistiset hyysääjät ovat vallassa, ja he eivät tee yhtään mitään järkevää, EIVÄTKÄ TULE TEKEMÄÄN, koska PELKÄÄVÄT JOUTUVANSA VASTUUSEEN !
Ai, uskovaisiako pitäisi hallitukseen laittaa? Silloinhan se pedofilia vasta käsiin räjähtäisikin.
- Otappa selvää
Nixukka kirjoitti:
Ai, uskovaisiako pitäisi hallitukseen laittaa? Silloinhan se pedofilia vasta käsiin räjähtäisikin.
Etkö tosiaan näe tapahtumien polkua, ?
ja älä kehtaa sotkea uskovia,-ateististen huijareiden teennäiseen seurakunnissa luuhaamisiin, koska he ovat tarkoituksella sinne soluttautuneet, toteuttaakseen omia himojaan, ja jotkut jopa sotkeakseen Raamatun sanan, ja pyhyyden puhtauden, että sinäkin joutuisit ääliömäiseen harhautukseen, niinkuin näyttävät jo onnistuneenkin !
ja sinä oot menny hölmönä heidän ateistiseen ansaansa, vaikka muka luulet olevasi fiksu ! - päättäjä esimerkkinä
on myös teinejä,jotka haluaa nuijaa "vanhoilta miehiltä",koska ne maksaa hyvin.
nahkanuija on ilmeisen makeaa nuoren haaroissa.
hyväksikäyttäjiin kuuluu kaikkialla usein päättäjiä,noita erityisasiantuntijoita,joten ei silloin voi muuttaa mitään. ketä ne sitten panee ja ahdistelee?
yleensäkin monissa asioissa ei muutoksia tehdä ja haluta,koska niissä päättäjät rypee lain ulottumattomissa. eivät halua itseään paljastaa julkisesti ainakaan liian helposti.
herrojen sairaudet ovat korvien väleissä aina, aina ja pysyvästi. taudit näkee ja kuulle pelkästään heidän päätöksistään ja tavoista selitellä hokemiaan. - LAKIA LAKIA
Otappa selvää kirjoitti:
Etkö tosiaan näe tapahtumien polkua, ?
ja älä kehtaa sotkea uskovia,-ateististen huijareiden teennäiseen seurakunnissa luuhaamisiin, koska he ovat tarkoituksella sinne soluttautuneet, toteuttaakseen omia himojaan, ja jotkut jopa sotkeakseen Raamatun sanan, ja pyhyyden puhtauden, että sinäkin joutuisit ääliömäiseen harhautukseen, niinkuin näyttävät jo onnistuneenkin !
ja sinä oot menny hölmönä heidän ateistiseen ansaansa, vaikka muka luulet olevasi fiksu !HIMOJEN TOTEUTTAMINEN PITÄÄ EHDOTTOMASTI KRIMINALISOIDA !
- nuoriso kuriin
Kyllä on perverssiä nuorisoa, hakevat seksiseuraa viattomista aikuisista.
- Ei ole perverssiä
vaan rahantarvetta, Vanhemmilla on rahaa ja pissikset sen tietää.
- § § §
Ei ole perverssiä kirjoitti:
vaan rahantarvetta, Vanhemmilla on rahaa ja pissikset sen tietää.
Kannatatteko pedofiliaa?
- ..ttu että on
härskiä touhua! Aika kova väittämä Suomi24:stä, mutta kai se sitten pitää paikkansa.
- PEDOFIILISIAT PITÄIS
KUOHITA IHAN LAIN NOJALLA!
- Linnassa
ei jätkät tollasia stanan pedareita kauaa kattele.
- Late Lapista.
j. parviainen PEDOFIILI nr 1 sUOMESSA !
http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/nyt-meni-jo-liian-pitkalle-jussi-parviainen-julkaisi-panovideon-saanasta
Eikö tuota kahelia saada hoitoon ?
Late Lapista. SSSS Ry!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4022172Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek122029Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501415Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821079Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel57987Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402958Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41848- 56809
- 75770
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70744