Kaikki hyvin

Ei yhtään rukousta.
Joko tajuttiin?
Jumala tekee minkä parhaaksi näkee.
Ilman rukouksiakin.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Toi nyt ei vaan pidä paikkansa. Mitä enemmän jaksaa rukoilla, sitä enemmän voimaa saa kulloinenkin rukoilunkohteena oleva asia. Voimia ja keskittymistä se rukoileminenkin vaatii ja joskus se jää luonnollisesti vähemmälle.

Äänestä
  • Tuo on taikauskoa että luulet rukoilemalla vaikuttavasi asioihin.
    Jumalalla on tarpeeksi voimia tehdä valtavasti hyvää ilman sinun rukouksiasikin.

    Äänestä

  • se siitä kirjoitti:

    Tuo on taikauskoa että luulet rukoilemalla vaikuttavasi asioihin.
    Jumalalla on tarpeeksi voimia tehdä valtavasti hyvää ilman sinun rukouksiasikin.

    Epäilemättä on, koska Hän on meidän Luojamme. Mutta haluaa meidän olevan myös yhteydessään ja siksi on keksitty rukous. Rukouksen ei tarvitse olla aina sen perinteisen tavan mukainen jota opetetaan, vaan se voi olla minkä tuntee itselleen sopivaksi. Jokainen tavallaan.

    Miinustin vahingossa edellisen.... se oli sattuma :)

    Äänestä

Jumala on satua ja höpötystä eikä rukoukset toimi.

Rukoilijat ovat vainoharhaisia kuvittelijoita.

Äänestä

Sattuma toimii jokaisella ihan samalla tavalla, oli sitten ateisti, uskova tai vaikka muslimi.

Äänestä
  • Niin mikä ihmeen "sattuma"? Vähän kuin että maito putosi lattialle, oho.. tuli vahinko? Luulen ettei sattumia ole, muutakuin maitoesimerkki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


se siitä kirjoitti:

Ei yhtään rukousta.
Joko tajuttiin?
Jumala tekee minkä parhaaksi näkee.
Ilman rukouksiakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu