Jeesus varoittaa
Sillä niinkuin oli Nooan päivinä, niin on Ihmisen Pojan tulemus oleva, Matt. 24:37. Silloin on kaksi miestä pellolla; toinen korjataan talteen, ja toinen jätetään, Matt.24:40
Valvokaa siis, sillä ette tiedä, minä päivänä teidän Herranne tulee, Matt.24:42
Sentähden olkaa tekin valmiit, sillä sinä hetkenä, jona ette luule, Ihmisen Poika tulee,Matt. 24:44
Olemmeko valveilla?
Jos Herra tulisi tänään, olisiko se meille ilon vai tuskan aihe? Tuleeko hän sopivaan vai sopimattomaan aikaan? Onko meillä kaikki selvää Herran ja ihmisten kanssa? Onko kaikki synnit tunnustettu? Vain Karitsan veri puhdistaa ja antaa valkeat häävaatteet.
On suuri vaara, että uskova alkaa viihtyä vähän liian hyvin maailmassa. Ettei meidän kävisi niinkuin Lootin vaimon, joka jähmettyi suolapatsaaksi. Herra armahda ja suo sydämemme olla valmis kun tulet. Anna iloisen odottava mieli, jotta olisimme viisaita neitsyitä. Rakas ystävä: Herra voi tulla tänään, olkaamme siis valveilla! Se ei tarkoita, etteikö saisi nukkua normaalisti, vaan sitä, että sydämemme valvoo!
Matt. 22:11-14, Matt. 25: 1-13, Heb. 9:28, Kork. 5:1
Jeesus varoittaa
22
119
Vastaukset
- toipuva potilas
Voitko valaista mikä on kirjoituksesi villakoiran ydin ja miksi laitoit sen juuri tälle palstalle?
Jos ylösottto tapahtuisi juuri nyt, niin ehtiikö kaikki mukaan. Jeesuksen pitää tuntea sinut , ja syntiähän ei Taivaaseen pääse pisarakaan.
Vain Armahdetut Jeesus nostaa Ylösotossa. Niin terveet, kuin sairaat ja kuolleetkin pääsee mukaan.- ''''''''''''''''''''
Miksi laitat näitä tänne kun ylläpito poistaa ne? Tuon sisältöiset tekstit kuuluvat ilman muuta vallan muille palstoille...
Sinäkö sen päätät, täällä monet tahtoisivat kirjoitta Jeesuksesta, mutta sinä tahdot sabotoida
- hoidoissa
Etkö ole huomannut että ylläpito poistaa näitä uskontoaiheisia viestejäsi, juuri eilen laitoit poistetun tilalle uuden. Ylläpito poistaa ne koska ne kuuluvat vallan muille palstoille.
Mikä sinulle siinä on epäselvää?
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/36
Tuolla on oikea osio noille Jeesusjutuille, toki muitakin foorumeita on olemassa Suomi24:n lisäksi.
- Ylläpidolle ilmoitet
Viesteistä on ilmoitettu ylläpidolle, joka ne poistaa.
- Siinä sinulle
Käyttäjätuki on jo vastaanottanut ilmoituksen asiattomasta viestistä.
On teillä mukavaa jahdata Jeesusta nurkkaan
- pukepukepuke
Etkö sä helkatin jeesus voi mennä saarnaamaan uskontopalstalle?
Täältä kyllä halukkaat sinut löytää sieltäkin.
vai ylösotto! luulin, että toi sekoilu on vain jehovien ohjelmistossa, mut näköjään hellarit ootte samaa poppoota!Raamattu sen selkeästi kertoo, sen Ylösoton, enkä minä ole hellari vaan aito evluti. Samaa poppoota ollaan hellareiden ja vapareiden ja muiden evlutien kanssa , jotka uskovat Jeesukseen ja Raamattuun.
- at.
tkari1 kirjoitti:
Raamattu sen selkeästi kertoo, sen Ylösoton, enkä minä ole hellari vaan aito evluti. Samaa poppoota ollaan hellareiden ja vapareiden ja muiden evlutien kanssa , jotka uskovat Jeesukseen ja Raamattuun.
Olet mikä olet, tämä palsta ei ole tarkoitettu sanan julistamiseen!
Miten ihmisen on niin vaikeata tajuta selvää asiaa?!
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/36
Kuka tässä ajaa ketäkin takaa ?
- ;((
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/36
oikea osoite viesteillesi. Laita se kohta ohjeista, jossa täällä kielletään kirjoitukset, joita useat kuitenkin tahtovat lukea ja kirjoittaa täällä.
- Etkö ymmärrä?
Valitse oikea palsta aiheellesi. Jos haluat kirjoittaa esim. uskonnosta, käytä uskontoon liittyviä palstoja. Viestit jotka eivät mitenkään liity palstan aiheeseen poistetaan tai siirretään oikeaan paikkaan.
- Etkö ymmärrä?
Keskusteluissa ei saa:
Massapostittaa puheenvuoroja tai lausuntoja.
Toisin sanoen saman sisältöisen viestin lähettäminen useampaan kertaan tai jo kertaalleen poistetun viestin uudelleen postittaminen palstoille on kielletty. Ja sitä toittomalla pitää kaikki Raamatun lainaukset poistaa , koska ne on massapostia, niinkö :)
- Ymmärretään toki
Nokyllähän täällä ajeerataan muistakin palstalaisia pois höpöttämällä samoja juttuja viiksota ja vuodesta toiseen. Ts massapostataan ja nostetaan vanhoja ketjuja. Täysin verrattava asia.
- Ymmärretään toki
Siis tämä ei ollut Karille vaan nimimerkille Etkö ymmärrä?
- 98346
kari hyvä, se on tällaista ei kukaan kuuntele ennekuin on liian myöhäistä, siunausta sinulle
Karmea aloitus syöpäpotilaiden palstalle!!!
Vai karmea. Aloitushan on : Jeesus varoittaa !
Jeesus ei varoita turhaan .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743850Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1873100Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472966Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572461Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3632260- 1601880
- 781575
- 331485
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231398Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391372