Kamppiin vaan (video)kuvailemaan, jos sattuisi vaikka joku kiva mellakka tai rähinä jota voi käyttää propagandamateriaalina vihervasemmiston pahuudesta! :)
http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/narinkkatori_muuttuu_lauantaina_kapinatoriksi/
http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/narinkkatori_muuttuu_lauantaina_kapinatoriksi/
Vastaukset 9
Vanhimmat
No mitä, kai tonne nyt joku toinenkin fasistisika tulee hyysäreitä vahtimaan, etten ole ihan yksin mölyävää apinalaumaa vastaan? :)
Klo 12. Ei sitten myöhästytä!
Mikä Kamppi?
Kampissa oli muuten kivaa. Olin ehkä ainoana ninja-edustajana täysmustassa särmikkäässä uniformussa aiheuttamassa epäluuloista värinää arafat-liinohin sonnustautuneiden ituhippien keskuudessa. "Voi vittu, onks toi videokuvaaja kyttä" -ajatukset olivat lähes läpitunkemattomia! :)
Toistaalta, ainoastaan pari kertaa tultiin tivaamaan että olenko polisiista kuvaamassa. No voi huoh, ehkä ne SUPO:n edustajat EIVÄT ole kommandopipossa erottaututumassa joukosta, vaan ihan samoissa resupekka-vermeissä kuin muutkin vihervasemmistolaiset hyysärit! :D
Notta, teretulemas Suojeluskuntaan, niin laitetaan uusi musta saattue liikkeelle, ja aiheuttamaan pelokasta pälyilyä vihervasemmiston tiimoilta. Seuraavassa kulkueessa, demokratian ja ihmisarvon puolesta, kuvaamme kaiken, näemme kaiken.
Mitähän yritit tällä sanoa? Että joku pelästyi sinua ja olet siitä nyt ylpeä? Et kai sentään niin säälittävä ole?
Maailmassa on pelkoa ihan riittävästi. En halua herättää pelkoa, ei ole mitään mitä halveksisin enemmän. Mieluummin halveksittu kuin pelätty.
Pöh, mieluummin säälittävä kuin halveksittu.
Onko noilla paljonkaan eroa? :)
Siinä on semmoinen pikku ero, että säälittävä saa joskus apua tarvittaessa mutta halveksuttava ei.
juuri siksi ei pidä lietsoa pelkoa: siitä saa osakseen vain halveksuntaa, eikä silloin saa tarvitessaan apua
Pitää ehkä mieluummin kysyä, että miksi ituhipit ja muut hyysärit pelkäävät poliisia? Mitä heillä on salattavaa? Onko poliisi hyysäreille joku paha rasistinen koneisto? Eikös poliisi nimenomaan suojele hyysäreitä kauheiden rasistien pahuudelta?