Harold Camping

Eikö tätä äijää saatu jo hiljennettyä? Taas ennustaa maailmanloppua, tällä kertaa ensi viikolle.

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/maailmanloppu-tulee-ensi-viikolla---taas/art-1288420979473.html
10334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Taas on kaikki käsittäneet väärin, Campingi ennusti alunperinkin että maailmanloppu tulee 21.10.2011(no sitä ennen, siis paljon aikaisemmin se tietysti ennusti sitä vuodelle 94)

Camping ennusti että 21.5 tulee tuomionpäivä eli uskovaisten rapture eli tempaus, kun meille muille syntisille koittaa kovat ajat. Tekosyyt sille miksi Rapturea ei tullut olivat kyllä aika priceless(tai Campingin mukaan sehän tuli mutta olimme käsittäneet väärin sen miten se ilmeni)

Tuo 21.10.2011 tosiaan on hänen mielestään se 100% varma maailmanloppu, taas jotkut hullut kiihkoilijat tulevat tappamaan lapsiaan ja tekemään ties mitä ettei lapsien tarvitsisi kokea maailmanloppua. Onneksi tuo äijä saadaan vaimennettua alle viikon päästä ja tällä kertaa toivottavasti ihan lopullisesti.

Vaikka eiköhän se uuden päivämäärän ehdi vielä pieraista kun huomaa että taas "oli virhe laskelmissa/raamatun tulkinnassa" niinkuin silloin 94vuonna.

Ilahduttaa silti huomata, että edes kristityistä 99.9% ei allekirjoita tuota paskaa mitä Camping suoltaa.

Äänestä

maailman muuttuminen alkaa heti 1.1 2012.ihmiskunta on 2011 syntisisimmillään.11 on paha luku.9-11 ovat päättymislukuja.ihmiskunta alkaa tulemaan moraalisemmaksi pikku hiljaa.raamatun ennustukset käyvät toteen.sitä milloin totaalinen loppu tulee,ei tulekkaan koskaan.ihmisiähän täällä koulutetaan.

Äänestä
  • tulee vielä suuri ahdistus ihmiskunnalle.tämä hyvä uutinen saarnataan koko asutussa maassa , ja sitten tulee loppu.jos israelin valtion synty 14.5 1948 kuvaa viikunapuuta.pitäisi olla enää vähän aikaa.

    Äänestä

No saapahan tänään sitten nähdä, mitä tulee tapahtumaan. Luulenpa, että huomenna vielä henki meissä pihisee. Täytyy kuitenkin myöntää, etten vain osaa suhtautua kevyesti tällaisiin ennustuksiin - joka kerta alkaa pieni pelonpoikanen kytemään kun tällaisia kuulee. :/
Mutta jos on Raamattuun uskominen, ei maailmanlopun päivää voi ennustaa?

Äänestä

Se nyt vaan taitaa pitää paikkansa. Tänään Suuressa osassa Suomea ollut sähkökatkoja mitä ei energiayhtiöt osaa selittää. Asiaa ei tuoda julkisuuteen paniikin välttämiseksi. Sähkökatkoja ollut ympäri maapallon. Joka kerta mannerlaattojen rajaamilla alueilla.
Atlannin läpuolella olevat satelliitit lopettivat toimintansa n.klo 12.00. Kaikki dataliikenne on sen jälkeen kulkenut Tyynenvaltameren kautta. Siinäkin häiriöitä päivämäärärajan siirtymisen mukaan.
Lentoliikennettä rajoitettu jokapuolella kun aamupäivällä koneita alkoi "katoilemaan" tutkasta. Ilmestyen taas näkyviin paikoissa missä ne teknisesti eivät millään voineet olla.
Joitain koneita hävinnyt kokonaan. Ottaen huomioon lentosuunnitelman ja siihen varatun polttoaineen niin nämä eivät voi olla enään ilmassa.
USA ja Venäjä alkaneet suodattamaan uutistoimistojen toimintaa ainakin siksi aikaa että voidaan varmistua ettei kyseessä ole pelkästään tietoverkkomurto. Mitä pidetään alustavasti mahdottomana ottaen huomioon häiriöiden laajuuden.

Äänestä
  • Hip Hei. Viellä meissä henki pihisee ja hyvä on saanut voiton. Pimeys taas saa kerätä voimiaan. Maailman loppua on mahdoton ennustaa, kun se on korkeamman kädessä. Ja olkaamme nöyriä ja kiitollisia tästäkin päivästä.

    Äänestä

  • hpop kirjoitti:

    Hip Hei. Viellä meissä henki pihisee ja hyvä on saanut voiton. Pimeys taas saa kerätä voimiaan. Maailman loppua on mahdoton ennustaa, kun se on korkeamman kädessä. Ja olkaamme nöyriä ja kiitollisia tästäkin päivästä.

    Se on sitten vähän kuin Tähtien sota leffoissa. Valo vastaan pimeys.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


taas vauhissa kirjoitti:

Eikö tätä äijää saatu jo hiljennettyä? Taas ennustaa maailmanloppua, tällä kertaa ensi viikolle.

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/maailmanloppu-tulee-ensi-viikolla---taas/art-1288420979473.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu