Timo Soini, älä tuhlaa aikaa presidenttikisaan !

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=20111097651
Koko EU tarvitsee nyt tervettä suuntaa näyttävää MAAKOHTAISIA ratkaisuja,
johon vain Timo Soini on rehellinen, rehti ja kykenevä mies ! Älä anna Timppa
kokoomuslaisten hämätä ! Halutaanko Suomi pelastaa ? Halutaanko vaikuttaa myös muuhun Eurooppaan tervehdyttävästi ? Mutta ei enää valheellisesti kuplaa kasvattavasti ja lapsenlapsilla maksattaen.
753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"Koko EU tarvitsee nyt tervettä suuntaa näyttävää MAAKOHTAISIA ratkaisuja,
johon vain Timo Soini on rehellinen, rehti ja kykenevä mies !"

Virkkeen ensimmäinen lause on totta, jälkimmäinen ei.

"Älä anna Timppa kokoomuslaisten hämätä !"

On antanut tähän asti ja antanee vastaisuudessakin. Soini on juonessa mukana, kokoomuksen salarakas.

Äänestä
  • "Virkkeen ensimmäinen lause on totta, jälkimmäinen ei."

    HEHHEHHEHHEHHEH... Virkkeen ensimmäinen lause... hohhohhohhooo....

    "Soini on juonessa mukana, kokoomuksen salarakas."

    Tsiisös, äkkiä foliohatut päähän... hohhohhohhooo....

    Äänestä

Onko se salkkari vai salkkis

Äänestä

ei, se on narkkari tai narkkis, meinaan toi "Timppa nauraa..."

Äänestä

On muuallakin oltu kansan Timpasta kiinnostuneita. No, niin tai näin.
Mutta pressa on meillä vain koriste, jonka annetaan silloin tällöin lausahtaa puolivillainen mielipiteensä. Soini ei sille pallille kuulu !
Hakekoot vanhat ukonraiskat Väyrynen ja Lipponen lepotuolia.
Suomea uhkaa tuho viikon päästä, valinnastamme riippuu. Sitä asiaa nyt ei muuta mikään.

Äänestä

Timo Soini on äärimmäisen tärkeä meille kaikille. Tarvitaan hyvä Timo Soini.



EU tarvitsee ihmisiä, jotka puolustavat kansojen halua elää ilman pahista.



Vainolainen vastenmielinen KGB torjutaan ennennäkemättömällä voimalla.

Äänestä
  • Tule Timo Kansalliseen Kokoomuksen taistelemaan ihmisoikeuksien ja demokratian puolesta. Kaikkia hyvän elämän puolella olevia yksilöitä tarvitaan taistelussa valheenpesän kukistamiseksi. Kaikkipaha täytyy hävittää pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hallitus kaatuu pian kirjoitti:

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=20111097651
Koko EU tarvitsee nyt tervettä suuntaa näyttävää MAAKOHTAISIA ratkaisuja,
johon vain Timo Soini on rehellinen, rehti ja kykenevä mies ! Älä anna Timppa
kokoomuslaisten hämätä ! Halutaanko Suomi pelastaa ? Halutaanko vaikuttaa myös muuhun Eurooppaan tervehdyttävästi ? Mutta ei enää valheellisesti kuplaa kasvattavasti ja lapsenlapsilla maksattaen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu