valta ja ahneus?
http://www.hs.fi/politiikka/Yle Porin perussuomalaisten valtuustoryhmä hajoaa sisäisiin riitoihin/a1305547507125
http://www.hs.fi/politiikka/Yle Porin perussuomalaisten valtuustoryhmä hajoaa sisäisiin riitoihin/a1305547507125
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hienoa nähdä että tuollakin pikku hiljaa tajutaan petospökäleen todellinen luonne. Sen sanon tuntien Porin asukkaiden äkkipikaisuuden ettei Soinin ole turvallista tuonne kohta enää lähteä.
Soini lupasi muutosta, mutta todellisuudessa kuten yritimme jo vaaleja ennen ja vaalien alla täällä sanoa heitä ohjataan aivan samasta EK:n päämajasta kuin Kokoomustakin.
Aloittamani persujen propagandaa käsitellyt ketju tuolla PS-palstalla poistettiin tänä aamuna.
Etpähän hienosti nähny sitä, että he ovatkin porilaisia :))
Jotai vikaa täs näkökyvyssäni tänää on tuntunu oleva. Siis ketkä on porilaisia? Ei oikee nyt tajuu näi monimutkasii juttui.
olevat porilaiset istuvat päivät hiekkalaatikolla hameet korvissa juoruamassa
montako autoa päivän mittaan kulki Rauman ja Porin väliä ja montako bussia lähti linja-autoasemalta.
Täällä ne vihanlietsojat mellastaa.
Ei tarvi olla kummonen tohtori,että
arvaa keitä olette.
vaan korkeasti aivopestyjä eivät ne mitään tiedä, niin kuin et sinäkään.
Kerrohan keitä me sitten olemme...
Ite kuuntelen just Kike Elomaan haastattelua YLE:n politiikkaradiosta, pikkuperussuomalainen, ja kerron sulle että mua naurattaa miten joku tyyppi kehtaa puhua talousluvuista, joka ei ikinä ole yliopistossakaan opiskellut. Mä sentään olen tohtorikoulutuksessa käynyt omat SPPS- kurssini ja muut ja tiedän talouden variantit, että miten joku viihdetaitelija "Kike" on tässä nyt sanomaan, että mitä tässä maassa pitäisi muka tehdä mutta siitä vaan...
Ja esimerkiksi liikunnan tärkeydestä nyt pystyy puhumaan kuka tahansa juustokin, mutta valtaosa ei ole niin..anteeksi.. hulluja, että rasvaa itsensä jonnekin lavalle ja pumppaisi kuin pipi hulluna rautaa jossakin tunkkasessa kuntosalissa salissa päivätolkulla kuin auromaatti siksi, että saisi esitellä itseään ja muka kestävyyyttään. Hei jee Kike kerro mulle seuraavaksi, että haluutko että mä olisin metsuri vai mitä ja saisko mulla sentään kaksi kirjaa olla hyllyssä?
Joku rassukka kyusyy perussuomalaisilta, että mitä käy korkeakouluille... jee. Kiitti tästä viihteestä!
Timo Soini on älykäs, mutta sen puolueensa jotkut kansanedustajat on vähän erikoisia. Kike Elomaa on toki rohkea, kun hän kertoo radiossa yhteystietonsa ja siitä hänelle kaikki kunnia, mutta ei toi mitään osaa sanoa, mitään konkreettia. Ihanaa että hän kertoo puolueensa puheenjohtajan olevan Euroopan paras politikko - jos en asuisi Suomessa, luulisin tuollaisen puheen perusteella eläväni Pohjois- Koreassa.:D
Mutta kiitti Kike - jos puolustat Soinia, osoitat ettet ole rasisti ja kuulu puolueesi rasistisiin. Thank juu tuntematon kehonrakentaja- Kike!
Väität muka käyneesi koulua, etkä tajua taloudesta ees sen vertaa, että jos PS olisi ollu vallassa, -myös Kike Elomaa- 10-15 vuotta sitte jo, niin Suomi ei kaulaansa myöten suossa tänä päivänä !
Että ainakin sen verran PS tajuaa taloudesta, että osaavat kieltäytyä järjettömistä jutuista, joissa aina vaan ahneet paskiaiset saavat aikaan isompia röhlömejä, ja tuhansia työttömiä !
Etteivät vaan röhlömiarkkitehdit käyneet samat koulut kuin sinäkin, ja sanompa aivan vilpittömästi, ettei yksikään pölvästin koulua käyneistä oo tehny noin moukkamaisia sotkuja.
Ja MEE retostele kuule suoraan Kike Elomaan eteen, ja lässyttele lässytyksesi hänelle, -meitä muita ei kiinnosta sinun lotrinkisi, joka nousee ihan selvästi siitä, kun lensit kaaressa joka koulusta ulos, ja kun et oo päässy naurettavasta yrittämisestä huolimatta eduskuntaan !
Voisin Elomaan bodari- naiselle vaikka jutellakin, koska se on varmasti paitsi ulkonäölläisesti rumempi kuin minä, myös täysin kärryiltä tippuva, jos alettais jutella.;) Ajatella nyt : hehkeä akateeminen opiskelijanainen ja kansanedustaja, jopka on korviaan myöt' veloissa ja vielä perussuomalainen... Eduskuntaaan en ole vielä koskaan yrittänyt,. mutta saatanpa kohta vaikka yrittääkin, jos nettikansa käy noin kovin röyhkeäksi, että äläs mussuta siinä.:/ Mulla tosin sinne ( eduskuntaan) olis vaikeaa päästä, kun en ole miään peräkammarin juntti, joka olisi yhdessä samassa kaupungissa koko ikänsä asunut ja viiskyt äänestämässä ja en ole edes huono laulaja tai torsoa esitellyt ta rahataustasta, mutta ehkä joskus... Kiitos kannustuksesta, persu.:)
Kiinnostavaa, että joku mielisairas nimettä ivaa henkilöä, joka en ole poliittinen kuten mielipuoli nimetön netin anonyymiherjaaja väität. Vai että eduskuntaankin olisin muka tässä ehtinyt tunkemaaan? Salli mun nauraa! Mä olen istunut suurimman osan elämästäni kouluissa ja kärsinyt lisäksi vakavasta fyysisestä sairaudesta, eli tässä ei nyt paljoa narskuilla eduskuntaan pyrkimisillä. En edes poliittisen puolueeseen vielä ole liittynyt, mutta voin vannoa, että näiden palstojen perusteella se puolue ei mulla olisi ainakaan perussuomalaiset tai äärioikeisto, jos joskus politiikasta kiinnostuisin.
Onpa hyvä, että sain sinut nauramaan, kun olit niin totinen parjatessasi.
Mutta tee tälle kansalle kuitenkin palvelus, ja pysy erossa politiikasta, kun tämä kansa ei oo tehny sulle mitää pahaa, kuten ei Kike Elomaakaan, eikä yksikään muukaan PerusSuomalainen.
Ai niin, on yksi syy, -sinä kiukustut, kun joku politiikassa puhuu totta, ja se vieläpä osoittauukin todeksi, kuten PS kohdalla on käynyt toistuvasti.
Ja minä arvaankin, mihin puolueeseen vihjaat omalla kohdallasi, joten pyydän sinua harkitsemaan vakavasti loikkaamista totuuteen.
Mikä on on SPPS-kurssi? SP PS
Jotain pseudotiedettä se kuitenkin on kun talouteen liittyy...
Kyseessä lienee ennemminkin YLE:n punikkien toiveet.
Kiken kootut viisaudet osa 1:
Ydinvoimaloita ei saa rakentaa mannerlaattojen päälle.
Onneksi ET OO PerusSuomalainen !