Piakkoin viisi vuotta täyttävä lapsi on nyt sairastanut yskää ja kuumetta reilu pari viikkoa. Nuhaa ei ole. Korkeimmillaan kuumetta on ollut 39,5 astetta. Ja aamuisinkin lämpöä on heti likelle 38. Yöt on lähestulkoon valvottu, koska yskä on ollut ajoittain niin kovaa että voi nukkua. Ja on myös oksennettu kovan yskimisen seurauksena sekä öisin että päivisin... Lisäksi lapsi on valittanut välillä pahaa oloa ja pääkipua. Syöminen on heikkoa, mutta toki jotain syö. Juo onneksi :) Ja reipas kaveri ja energinen ja tästä syystä lääkäri oli sitä mieltä että mitään ei voi olla vialla. Se on vain pitkittynyttä flunssaa. Tai sitten se saattaa oireiden perusteella on mykoplasmaa, mutta sitä ei kuulemma voi testata eikä siihen ole lääkettä.
Onko kenenkään lapsella ollut mykoplasmaa tai muuten vaan pitkittynyttä flunssa? Ja jos on ollut niin kauanko tauti on jyllännyt? Tässä alkaa oma arkinen toiminta jo kärsiä kun sairaus vaan jatkuu ja jatkuu..
Kuumetta jo kolmatta viikkoa...
kauanko vielä ?
3
190
Vastaukset 3
- k****************
Kyllä minä sinuna menisin uudelleen lääkäriin.
- *****
No eihän tuo normaalia ole!Lääkäriin ja heti.Mehiläiseen,siellä ottavat kaikki testit!Kyllä mykoplasmankin voi testata.Arvauskeskuksissa eivät miel.tee mitään testejä,kun kallista!
- ikävä
Nyt lääkäriin ja vaadit parempia tutkimuksia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591270
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571198Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331142- 1011014
Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,71010- 50849
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.6823Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27771Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it197710- 71679