Hyvä jyrki:))

koska hillut suomen armeijalle 400 vaunua?? vaikkapa eu maiden rahoilla?

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/veloissa-rypeva-kreikka-ostaa-400-panssarivaunua/art-1288418516048.html
364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomihan voisi panssarivaunujen kanssa myös uudistaa ja laajentaa laivastonsakin, kuten Kreikkakin tekee. Oltaisiin jo melkoinen sotilasmahti....tai no ainakin sotilaslaitemahti, en niin sotilaista tiedä. Olisi kuitenkin pelotetta. Haha.

Äänestä

Eihän Jykä mutta kun Wallin haluaa uudet suihkarit! Kyllä niiden vuoro vielä tulee.

Äänestä

sotaan!!!

Humppilan Nato-tukikohta kun valmistuu niin sitten päästään puolustamaan Suomea yhdessä jenkkisotilaiden kanssa! Mikään ei voi mennä pieleen, vaan suursuomi tulee olemaan tulevaisuutta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voi luoja sentään.. kirjoitti:

koska hillut suomen armeijalle 400 vaunua?? vaikkapa eu maiden rahoilla?

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/veloissa-rypeva-kreikka-ostaa-400-panssarivaunua/art-1288418516048.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu