HALONEN GADDAFIN HAUTAJAISIIN

Presidentti Tarja Halonen lähtee Tuomio-ja Erkin kanssa Gaddafin hautajaisiin. He välittävät suomen kansan surunvalittelut tapahtuneen johdosta.
13202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Juuri näin Muammar Gaddafin valtaan nousua pönkitti suuri ja mahtava Neuvostoliitto. Muammar-veitikka oli stalinistien buudeli aina Neukkulan romahdukseen saakka.

Äänestä
  • Juuri näin, Muammar-veitikka oli Muammar Gaddafin valtaan nousua pönkitti suuri ja mahtava Muammar-veitikka oli Muammar-veitikka oli romahGa Gaddafin valt aanGaddafin valtaanddafin valtaan dukseen saakka.

    Äänestä

on tänään lounaaksi Hesperian sairaalassa ?

Meillä kävi eilen, täällä Niuvaniemessä toveri Stalin ja hänen adjutanttinsa Adolf Hitler. Arvaat kai että olimme munat kovina, kun he ilmestyivät komeissa unformuissaan vieraiksemme.

Äänestä

Kyllä Tarja ja Eki ymmärtää.

Äänestä

Yksityis suihkarilla.

Äänestä

Pekka Haavisto Gadaffin kuolema pysäytti??? Miksiköhän tuo on surun murtama, kun diktaattori on kuollut?
Asiasta Iltalehti

Äänestä

olleet Taisto Sinisalon, Erich Honeckerin ja Saddam Husseininkin hautajaisissa?

Äänestä

Kuuluihan Gaddaf ehdottomasti suomen nyky hallinnon virallisiin ystäviin, ja siellä voi tavata Mr. Putinin. Joop. Samoin kuin Iranin Presidentin hautajaisiin mentäisiin varmasti. Salut.

Äänestä

Surunvalittelut Libyan kansalle rakastamansa johtajan menetyksestä! Samoin kuin teurastaja Erich Hönökkörin kuoleman aikaan!

Äänestä

Sillä lailla.

Äänestä

SURUNVALITTELUT AINAKIN.

Äänestä

Toivottavasti mokomat maanpetturi kommarit jäävät sille matkalleen.

Suomessa ei kaivata enää Kremlin johtajien pérseen nuolijoita.

Onneksi tuo mielisairas sukupolvi on kohta haudassa tahrimasta Suomen mainetta.

Äänestä

Hyvä Eki ja Tarja

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Al-Zaziira kirjoitti:

Presidentti Tarja Halonen lähtee Tuomio-ja Erkin kanssa Gaddafin hautajaisiin. He välittävät suomen kansan surunvalittelut tapahtuneen johdosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu