pikavipin ottaja

jos otat pikavipin niin turha murehtia jos maksuaika on esim 14pv,2vkon päästä tulee muistutuslasku,kuukauden sisällä toinen missä on 5eur lisäkulu,vaikka menee perintään niin tulee ekana max 50 kulut ,ym ym.eli jos otat kuukauden vipin niin 2 kk voi huoletta viivytellä ilman pelkoa mistään
355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kyllä minua ainakin huolettaisi jos pitäisi 55€ maksaa ylimääräistä vippi määrä 2kk kuluttua. saman verran maksetaan korkoa tyyliin 40 000 asuntolainasta : )

Äänestä

Kaupanpäälle tulee lainakielto että et ikinä saa enää siitä paikasta.

Äänestä
  • ole pelkästään hyvä asia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


gujjkhp kirjoitti:

jos otat pikavipin niin turha murehtia jos maksuaika on esim 14pv,2vkon päästä tulee muistutuslasku,kuukauden sisällä toinen missä on 5eur lisäkulu,vaikka menee perintään niin tulee ekana max 50 kulut ,ym ym.eli jos otat kuukauden vipin niin 2 kk voi huoletta viivytellä ilman pelkoa mistään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu