Nonni. Kuinka monta on nyt temmattu taivaaseen tai vaipunut kadotukseen? Onko tietoja?
Omat havaintoni:
Näin kadulla mustan kissan (joka on huono enne)
Ja joltakin (ilmeisesti ylöstempauksen seurauksena) maahan pudonneen naisten hansikkaan. Ilmeisesti ylöstempuksen voima on niin tehokas että saattaa osa vaatteista jäädä jäljell.
Eikait siinä sitten. Toivotan hyvää jatkoa jos sitten sattuu ettei huomenna enää foorumin puolella nähdä. :)
Maailmanloppu
18
90
Vastaukset
- ateismin riemuvuosi
Sitten alkaakin todellinen kamelikaravaanien esiinmarssi täällä maan päällä.
- ateismin riemuvuosi
Toisaalta Kristittyjen koko elämä on ollut viimeiset 2000 vuotta pelkkää kamelikaravaanien esiinmarssia... ei mitään järkeä, ja vain äpärälapsi on tärkeä.
- jhkhh
Aidot Oikeat Uskovat on nyt temmattu, täällä vieläkin piipittävät uskovaiset ovat niitä vääräuskoisia.
Onhan tässä vielä aikaa,ei kannata hätäillä.Jos joku lahko kauheesti rukoilee,että posauta nyt,herra niin huomena me saadaan sanoa koko maailmalle,että on se kyllä ihmeellinen,tuo meidän "profeetta".
- hy ny
Kalja ei nouse päähän. Pakko olla joku merkki.
Oliko tämä tämänpäiväinen maailmanloppu ihan kotiperäinen
Piho&K:nit-maailmanloppu, vai peräti monikansallinen, ettei peräti USA:n TV-evankelistojen ennustama.
Eli kuka/ketkä mokas, tälläkertaa?- Calluna.
Tänään oli Harold Campingin (USA) ennustama maailmanloppu. Äijä mokasi jo toista kertaa tänä vuonna! :)
Calluna. kirjoitti:
Tänään oli Harold Campingin (USA) ennustama maailmanloppu. Äijä mokasi jo toista kertaa tänä vuonna! :)
Tämä Haroldhan on ihan laadukas ja rutinoitunut maailmanlopun ennustaja.
Aiemmat oli v1988 ja v1994, nyt 2011 toukokuussa ja jo heti perään lokakuussa.
Taitaa ikä painaa ja kiire, kun tihentää ennustusten välejä.
Aivoinfarkti näytti tulleen viime kesänä ja ikää mittarissa kunnioitettavat 90v.ikiateisti kirjoitti:
Tämä Haroldhan on ihan laadukas ja rutinoitunut maailmanlopun ennustaja.
Aiemmat oli v1988 ja v1994, nyt 2011 toukokuussa ja jo heti perään lokakuussa.
Taitaa ikä painaa ja kiire, kun tihentää ennustusten välejä.
Aivoinfarkti näytti tulleen viime kesänä ja ikää mittarissa kunnioitettavat 90v.Eli voidaan siis sanoa oman alansa ammattilaisesta.
ikiateisti kirjoitti:
Tämä Haroldhan on ihan laadukas ja rutinoitunut maailmanlopun ennustaja.
Aiemmat oli v1988 ja v1994, nyt 2011 toukokuussa ja jo heti perään lokakuussa.
Taitaa ikä painaa ja kiire, kun tihentää ennustusten välejä.
Aivoinfarkti näytti tulleen viime kesänä ja ikää mittarissa kunnioitettavat 90v.Harold tajuaa tiimalasin hiekan olevan lopussa ja muistaa vakuuttelunsa kuinka hänen elinaikanaan tulee maailmanloppu.
- Taasko?
Hitsi vieköön, kun mä en kerinny mukaan edes edelliseen maailmanloppuun viime viikolla ja taas mä missasin koko homman.
Mutta ehkä jo seuraavallla maailmanlopulla tärpää? Näitähän nääs piissa, yksi ihan satavarma on aina ollut joka ikinen kuukausi viimeiset 50 vuotta (eli minun koko elinaikani) ihan putkeen. Ja kaikki ne minä olen missannut.- pulleat purjeet
purje kirjoitti:
Ja montako omenapuuta on istutettu? Kysynpähän vaan.
Kuinka monta itse istutit? Vai tyydytkö vain repimään taimia maasta?
- Taasko?
purje kirjoitti:
Ja montako omenapuuta on istutettu? Kysynpähän vaan.
Aika monta omenapuuta on istutettu. Meillä oli vanhan omakotitalomme, aikoinaan vanhan kartanon päärakennuksena toimineen talon edustalla valtava puutarha, jossa oli kymmenittäin omenapuita ja marjapensaita. Osa vanhoja, osa istutettuja.
Talo puutarhoineen on myyty vuosikymmeniä sitten ja muutenkaan tämä ei liity millään tavalla käsiteltävään asiaan, mutta niinhän uskonnoissa aina. Kun mitään ei ole, varsinkaan ei mitään asiaa, niin puhutaan sen vierestä ja luullaan että nollia lisäämällä yhtälön loppusumma kasvaisi ja muuttuisi muuksi kuin pelkkä nolla.
Turha luulo.
- pelimerkki
Ihan sama vaikka tuliskin.
- safirella ei kirj
Herralla on vielä 20 minuuttia aikaa,älkäähän rienatko! Eikös Finland kuulosta monesta ulkomaalaisesta "maailmanlopun maalta" ja Helsinki "Helv.etti in?"
- toteutat profetiaa
Nämä viimeaikaiset päivämäärät, esim. 21.5 tai 21.10 maailmanlopuísta, tämä palsta, pilkkaajat, väärät profeetat todistavat että Raamattu ennustaa totta. Nämä asiat, jotka yllä luettelin ennustettiin jo apostolisena aikana 2000 vuotta sitten.
Lukekaa Matt. 24. kokonaan (eritk. jae 36) ja 2 Pietarin kirje 3:3
Naurakaa sitten. Juuri te toteutatte kirjaimelliesti Raamatun ennustusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1428006
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t424529törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/494127Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4212128Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi811860- 351508
- 321497
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2001343En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k151218Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt331197