10 vuoden kuluttua kirjoitetaan historiankirjoihin:
Kataisen ja Urpilaisen sortovuodet; näin suomalaisia *usetettiin ja pistettiin velkavankeuteen hamaan viidenteen sukupolveen.
Jumala on rankaissut tätä kansa Kataisella ja Urpilaisella; !
Itkekää ja valittakaa !
Vielä kerran sanon; Itkekää ja valittakaa !
Profetia
Kataisen ja Urpilaisen sortovuodet; näin suomalaisia *usetettiin ja pistettiin velkavankeuteen hamaan viidenteen sukupolveen.
Jumala on rankaissut tätä kansa Kataisella ja Urpilaisella; !
Itkekää ja valittakaa !
Vielä kerran sanon; Itkekää ja valittakaa !
Profetia
Vastaukset 7
Vanhimmat
En usko Kataista ja Urpilaista Jumalan rangaistukseksi Suomelle koska kansa heidät valitsi. Äänestäjien olisi pitänyt miettiä vähän tarkemmin kenet valitaan. Se oli oma tyhmä valinta ketkä heitä äänesti, eikä rukoilleet viisautta Jumalalta.
Taivaassako ne vaalit nykyisin käydään?Ja johtaako J-la niitä kun häneltä muistaa pyytää apua?
Voihan Jumala mennä eduskuntaan ja hoitaa vaikka kaikki poliittiset duunit.
Eipähän tuo ole kajonnut Israelinkaan asioihin,niin miksi Suomen?
Ellei kakkivaltiaana muuhun osallistu kuin leikkimään kuurupiiloa,niin katsokoon
peiliin,mikäli nyt on peiliä luonut.
On silkkaa faktaa, että Katainen ja Urpilainen ovat oman edun tavottelussaan ylivertaisia varkaita, he jopa varastavat niiltä sukupolvilta jotka eivät ole vielä syntyneetkään !
Itkekää ja valittakaa ! Pukeutukaa tuhkaan, sillä Jumalan tuomio on hirmuinen tälle katajaiselle kansalle.
Vielä kerran sanon: Itkekää ja valittakaa !
Pitänee siis repiä vaatteet yltä,pukeutua säkkiin,ripotella tuhkaa päällensä ja lähteä luostariin.Tai sitten vaihtoehtoisesti eduskuntatalon eteen itkemään ja valittamaan sekä huutelemaan VOI-huutoa satakertaa joka päivä.
No, nyt se Katainen meni ja lupasi hävittää lastenlapsien rahat tuonne Kreikkaan. Vaan mitä tekevät kreikkalaiset ? Huutavat lakkoa ! Me lakkoillaan jos ei saada 120% velkaleikkausta, ja 200 miljardia euroa päälle !
Ja Katainenhan allekirjoitti.
Äkkiäkös me veronmaksajat tuon verta annamme; eikä tee edes tiukkaa...
Kyllä jämpti on näin...
Nyt Suomen Pankin Liikanen on ostanut 20 miljardin edestä Espanjan ja Italian valtion roskapapereita...
liikanen tekee saman tempun kuin Teiniliitolle !
Konkursiin, konkursiin !