Viimeiset diktatuurit

Seuraavana vuorossa olevan diktatuurin tv-kanava viettää suruaikaa.

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/syyrian-tv-naytti-videokuvaa-gaddafin-pojasta-ennen-kuolemaa-/art-1288422867131.html?ref=rss

Takaan, että kohtapuoliin on lisää surettavaa kun tyranni Al-Basir saa kuulan kalloonsa.
7149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nato kävi kouluttamasssa AlQaidan riveihinsä Libyassa. Iran tähtäimessä jossain vaiheessa. Mutta Venäjä/Kiina -akselilla voi löytyä kunnon vastusta.

Äänestä
  • mainitsit Kiinan ja Venäjän demokratian vastavoimina, sillä sitähän ne ovat.

    Toivoisi joskus niidenkin tyrannioiden kansalaisille jotain oikeuksia...

    Äänestä

noo,kyllä se luoti menee natolaisenki kallosta läpi,,,,....

Äänestä
  • Peruskoulun käynyt kokoomuslainenko se siellä...:)

    Äänestä

HUOM!
Teitä on kusetettu rajulla kädellä.
Libyassa sai ilmaiseksi kansalaiset viljelysmaata, ja terveydenhoito ja lääkkeet olivat ilmaisia, mutta eivät ole enään.
Ja antoiko Gaddaf jokaiselle vuodessa rahaa 2000 euroa vuodessa.
Nyt rupes kansa köyhtymään, kun Diktaattori NATO anasti vallan.

Äänestä

YK,n päivä tänään, päivälliseksi teen
sen kunniaksi lanttu(lohko laaatikon ,
miten sinä juhlit Yk päivää(?)

Äänestä
  • Mietin miksi YK:n atomijärjestön ylin johto ei tiedä mitään fysiikasta, matematiikasta, kemiasta, saatikka sitten atomifysiikasta.
    Mietin sitäkin miksi ne ovat vain julkisivu nukkeja, ja kuka antaa heille käskyt.
    YK ON HYVIN PITKÄLTI SILMÄNLUMETTA.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Demokraattinen kirjoitti:

Seuraavana vuorossa olevan diktatuurin tv-kanava viettää suruaikaa.

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/syyrian-tv-naytti-videokuvaa-gaddafin-pojasta-ennen-kuolemaa-/art-1288422867131.html?ref=rss

Takaan, että kohtapuoliin on lisää surettavaa kun tyranni Al-Basir saa kuulan kalloonsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu