Tiedotusvälineet kovin puolueellisia

Lehdet hehkuttavat Saulin varmaa voittoa ?

Hmm tuntuu kovin putinimaiselta touhulta.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

SOINI SAA PALJON ÄÄNIÄ?:On kova kilpa kumpani.osuutensa vie muutkin.vanha ukko se on saulikin.ei ainakaan minun ääntä saa.Vanha kettu ei tapojaan muuta...eu on ihan lirissä.

Äänestä

Kokoomus on Venäjän "putinilaisten" veljespuolue.

Yhteneväisiä ovat myös toimintatavat ja päämäärät eli vallankaappaus mediassa, rahan ja vallan keskittäminen pääkaupunkiseutuun (Suomessa myös EU:lle) sekä syrjäseutujen autioittaminen.

Siinä pohtii moni syrjäseutujen kokoomuslainen kunnanvaltuutettu että mitä järkeä on kannattaa puoluetta jolle riittää vain "parhaat palat" suomesta.

Äänestä
  • Suomi ja kokoomus on Venäjän jalanjäljillä vallan keskittämisessä. Pitemmän päälle tämä johtaa siihen että alueelliset voimavarat jäävät hyödyntämättä ja alueellinen eriarvoisuus lisääntyy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Demokratian haudalla kirjoitti:

Lehdet hehkuttavat Saulin varmaa voittoa ?

Hmm tuntuu kovin putinimaiselta touhulta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu