Rahat taivaan tuuliin

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vain pankit menettävät ja sinä olet siitä niin hirveän vihainen pankin omistaja.

Laina pitäisi kokonaan mitätöidä ja velan antaja "hyväkapitalisti" ei voittaisi.

Ei ole aikaa leikkiä vakavilla asioilla. Pankit saavat muualta menettämänsä

rahat ja tasapaino säilyy. Tarvitaan paljon aseteollisuuden tukemista Putinin

odottaessa vuoroaan. Duuma on vain tekaistu Mihail Gorbatsov. VOITAMME

Paras olisi 90% velan leikkaaminen, kreikkalaiset rikkaat menettää rahoja.

Suomen kansa joka katsoo Putinia häkissä, on tyytyväinen lopputuloksesta.

Äänestä
  • Mitä persut sitten meuhkaavat takuiden antamisesta, jos vain pankit häviävät siinä tilanteessa, että Kreikka jättää velat maksamatta?

    Äänestä

  • Ihme touhua kirjoitti:

    Mitä persut sitten meuhkaavat takuiden antamisesta, jos vain pankit häviävät siinä tilanteessa, että Kreikka jättää velat maksamatta?

    Varsinaisia jauhopäitä? Jykähän siellä päättää eikä persut. Latvalahoilla vaike käsittää?

    Äänestä

  • emätörpöt? kirjoitti:

    Varsinaisia jauhopäitä? Jykähän siellä päättää eikä persut. Latvalahoilla vaike käsittää?

    Ei Jykä mitään päätä. Suomessa eduskunta tekee päätökset hallituksen esityksen pohjalta -eduskunta voi olla myös eriävää mieltä.

    Mutta itse asiaan. Persut ovat jo useamman kuukauden vouhkanneet takuista ja nyt persut vaativat Kreikalle lainoja anteeksi eli maksun sysäämistä takaajien harteille. Nyt sitten joku persuvalopää meinaa, ettei takuut astukkaan voimaan vaikka Kreikka ei maksaisi lainojaan. Tämä on tietysti mahdollista, jos takaajat ostavat tappiot itselleen, mutta lopputulos on sama -kansa maksaa.

    Onneksi "töppödemut" taistelivat vakuudet Suomelle, eikä kaikki rahat mene, kuten persujen suuri toive on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outo linja kirjoitti:

Persut haluavat leikata Suomen Kreikka-saatavia 60%:

http://www.ksml.fi/uutiset/talous/oppositio-suopea-hallituksen-tiukalle-kreikka-linjalle/971937

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu