Äsken tuli TV uutisissa että helsingin poliisipäällikkö on palkinnut omien alaistensa joukosta nettiävalvovan nuoren konstaapelin. Ja tuo tilaisuus oli vieläpä hyvin juhlallinen, ja kansalaiset saivat käydä onnittelemassa tuota kunnostautunutta poliisia. Joop. Siis aatelkaa että katsotaan aiheelliseksi palkita vuoden poliisi, joka on kunnostautunut nimenomaan moderaattorin virassa. Salut.
Vuoden poliisi on valittu helsingissä.
raakkuna1
16106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Olenkin huomioinut helsingin nykyisen poliisipäällikön toimia hyvin asialliseksi. Ja en tiedä huomasiko monikaan hänen osallistumistaan meidän palstallemme tässä pari viikkoa sitten, kun hän kirjoitti mielestäni hyvällä poliisi huumorilla, että "Emme sitten millään aio tulla sinne ruman murteen alueelle, nääs" Joop.
vielä on ollut mukana agitoimassa vihapuheen kirjoittajia.
On tää hullu maa kun tuollainen ERVV:n fanaattinen kannattaja saa vuoden poliisi tittelin. Eikö sen olisi voinut antaa jollekin joka on tehnyt muutakin, kuin tiiraillut teinityttöjen herutuskuvia galtsussa?
Mitä Raakkuna muuten tietää Markon moderoinneista?
Sen tiedän ainakin että hän on varsin hyvin todennut mikä Raakkuna on miehiään. Ja uskon että helsingin Poliisijohtaja tahtoo painottaa oikeanlaisen nettivalvonnan merkitystä. Joop.
Mitäköhän tällä meinaat?
Että keskustelu kaikista ajankohtaisista asioista jotka eivät ole valtamediassa poistetaan? Kuten nyt on ollut linjana...
siitä on kyse...
Huraa saatana.
Se on ihan Mr Lothar 'in näköinen. Toivottavasti ei ole samanlaiset tavat.
Hauskaa että otit esille Mr Lothar´in, joka on todella eräs aito suomalainen henkilö joka joutui muuttamaan Amerikkaan aikoinaan, kun tämä Suomen perifeeria on niin pirullinen poikkeus älykkäille Arjalaisille. Joop.
Mr.Lothar kylläkään ei ole vielä muuttanut Amerikkaan.
http://www.lansi-savo.fi/Torsti/8708025.jpg
Salut !
Tuohon titteliin olisi pitänyt lisätä jotta palkittiin VUODEN VIRTUAALIPOLIISI!
Eiköstä se juuri niin mennytkin ?
Palkittiinha Noopelin rauhanpalkinnollakin sotahullu ja sekarotuinen jenkki obama !
Late Lapista. SSSSRy!
Niin vaan kun se olikin hauskaa koko tempauksessa että "Vuoden poliisi" on todella kunnostaunut henkilö koko Suomen poliisivoimissa, ja se katsotaan olevan nykyään niin merkittävä asema olla seuraamassa netti kirjoituksia, eli internet verkko on todella vallankumouksellinen asia, jolloin katsotaan poliisin merkitys olevan niin tärkeä valvomassa kansalaisten keskusteluja keskenään, kuin yleensä kaikkea mitä verkossa voi suorittaa. Joop.
Olin odottanut että Mr.Nasu olisi ollut se vuoden poliisi mutta meni nyt tänä vuonna titteli tuonne
Se on nykyään Nathan Patrol peitenimellä kun jäljittää h-ria ja h-mevarkaita
Ehkä nyt tuli oikein poliisin suulla todetuksi, ettei esim. maahanryntäämispolitiikan arvostelu ole mitään vihapuhetta, joksi tavalliset hyysärit senkin hyvin usein noteeraavat.
Puhutaanhan monista suomalaisista rikollisestakin jopa nimillä, miksei saisi puhua jonkin ulkolaisen ryhmän suorittamista tekosista.
Kyllä se vaan onkin poliisin mielestä sallittavaa että kansalaiset osaavat keskustella poliitikkojemme edesottamuksista ja päätöksenteosta, eli siinä ei ole mitään väärää, vaikka Halosen hegemonia koitti sen luokitella lainvastaiseksi vihapuheiksi, jolloin se voitaisiin kieltää kokonaan. Joop. Sellainen on ollut tuo arvostelemamme Halosen virkakauden vaikutus, sehän on suorastaan venäläiselle haiskahtavaa toimintaa. Salut.
oliskohan ruakkuna pakoitettu poliisiksi