Suomi eroa EU:sta.

EU:sta erotaan Valtakunnanoikeuden kautta, nostamalla kanteet Suomen Perustuslain rikkomisia, kansan- ja maanpettureita vastaan.

EU oli ja on Suomen Perustuslain vastainen. Kuka nostaa ne kanteet, kuka tahansa voi sen tehdä, ei näy ei kuulu.
898
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

nosta sää.. ei näy ei kuulu

Äänestä

En nosta, jätän sen tehtävän niille, joille se kuuluu, minulla on muuta tekemistä.

Vasemmiston suunnalta se muutos tulee ja Suomen itsenäisyys takaisin.

Äänestä

Timo Soini sen pitäs tehdä.

Äänestä
  • Miten Soini sen tekisi?

    Äänestä

Soini=Katainen, veroparatiiseista Kokoomuksen suosion laskun varalle tehty "kansan" puolue, köyhien äänillä loiseliitille ilmaisia juhlia.

Äänestä

Mistä saan apua/ohjeet sen tekemiseen?

Nää taulapäät kokoomuspoliisista kiusaavat jo muutenkin, niin ei vaikuta omaan elämääni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Petosjytky haisee kirjoitti:

EU:sta erotaan Valtakunnanoikeuden kautta, nostamalla kanteet Suomen Perustuslain rikkomisia, kansan- ja maanpettureita vastaan.

EU oli ja on Suomen Perustuslain vastainen. Kuka nostaa ne kanteet, kuka tahansa voi sen tehdä, ei näy ei kuulu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu