..ihmisiä. Hyih, kun he ovat itsekeskeisiä ja typeriä. Eivät kykene ajattelamaan kuin omaa lyhytnäköistä etuaan esimerkiksi suhteessa luontoon. Miehistä isointa osaa kiinnostaa moottoriurheilu ja lätkä, vammasta. Naisia taas matkustelu ja shoppaaminen yleensä, vammasta. Onneksi tämä maapallo lykkää ihmisen pian pois täältä hölmöilemästä luonnon kustannuksella.
Inhoan melkein kaikkia
8
316
Vastaukset
- jk
vai in
- ,,,,,,,,,,,,,,******
inhoan ikäloppuja ilomantsilaisia naimisissa olevia juoppoja paskaperse narsisteja joilla ei ole muuta tekemistä kuin vahtia keskustelupalstoilla mistä saada pillua ja huomiota
- Näin on!!!
Oon samaa mieltä kanssasi.
Jokainen on jossainsuhteessa itsekeskeinen kuka milläkin tavalla.Itse en pidä ongelmaisista ihmisistä lainkaan olen tavannut heitä todella paljon.
Tietenkään kukaan meistä ei ole ongelmaton mutta ongelmien purkuun on oma aikansa ja paikkansa aina ei voi kuormittaa kohtuuttomasti lähimmäisiään eikä muitakaan ihmisiä.
Alkoholismi, mielenterveysongelmat ja väkivalta kaikki tekevät toisille ihmisille hallaa ja on minusta anteeksiantamatonta.Minua inhottaa epävakaat, holtittomat ihmiset joilta puuttuu vastuu teoistaan.he ovat tuholaisia.- Längelmävesi
Ketjun aloittaja inhoaa todennäköisesti sinuakin ja sinun omahyväistä paasaamistasi.
- ??
Ketjun aloittaja hei. Inhoatko itseäsi ja omaa itsekästä kommenttiasikin?
- Vähän ajattelua!
Sua se nyt ainakin inhoaa, tollasta ja sun "mä oonki parempi kun muut" attitydia.
- --------------------
Vähän ajattelua! kirjoitti:
Sua se nyt ainakin inhoaa, tollasta ja sun "mä oonki parempi kun muut" attitydia.
Sehän on vain sinun näkemys ja tuntemus asioista, minusta se on vain yhden ihmisen kertomus tuntemuksestaan.
Pitäisikö elää vain ja ainoastaan uhrautuvasti toisten puolsta.Ei alkoholisti, ei narsisti eikä omahyväinen tee koskaan niin.Sinä takerrut kokonaisuuden puolesta vain yksittäisiin sanoihin ja ihmiseen.
Ehkä olet sellainen itsekuriton narsisti tai alkoholisti joka tykkää syyttää muita kun tietää ettei ole kykeneväinen irroutautumaan addiktoivista asiosta kuten itserakkaus ja narsismi tms.
Jokaisella ihmisellä on perusoikeudet joihin kuuluu saada olla rauhassa.Perusoikeuksiin ei kuulu velvoittavia tekijöitä kuunnella ja olla tukeman ihmiselle jolta puuttuu täysin itsekuri ja käytöstavat.Koska sellainen ihminen tuhoaa toisen elämää.Olipa se elämä kenen hyvÄnsä.
Kukaan ihminen ei lapsi aviopuoliso tuttu ystävä ole velvollinen kuuntelemaan juoppojen tai mielenterveysongelmien tai tulla kohdelluksi väkivallalla.Ei heillä ole oikeutta tuhota toisten elämää.Koskee moniakin ihmisiä maailmassa.Jos kellä on paha-olo niin pitää mennä hoidattamaan se eikä tyrkkiä sitä toisten niskaan.Yleensä se pahaolo johtuu asennevammasta ja siksi sitten juodaan yms. kiusataan toisia kun ei saada omia itsekkäitä päämääriä toteutetuksi.Tai kun ei kyetä omasta surkeudesta nousemaan.
kyseessä ei siis ole kuka on paras vaan se että kukaan ei ole velvollinen oman elämänsä kustannuksella olemaan tuki ja apu ja uhri sellaiselle joka on itse elämänsä paskonut.Ottakoot vastuun elämästään itse kun ovat täysikäisiä, aikuiselle ei kukaan ole velvollinen olemaan äiti eikä isä.
Kenenkään ei tarvitse olla tuollaisten uhri eikä päivystävä terapeutti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 162346
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70897- 45821
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää134816- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44725Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe161709Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130673