Syötä tuonne syntymäaikasi ja kone kertoo monesko ihminen olit tällä pallolla. Lisäksi kone kertoo, miten monta ihmistä täällä oli ennen sinua. Tuossa oma tulokseni.
When you were born, you were the:3,524,368,186th person alive on Earth
77,557,835,305th person to have lived since history began
http://www.bbc.co.uk/news/world-15391515
Monesko olit?
17
453
Vastaukset
- en mene halpaan.
Älä yritä,taidat etsiä itselles sopivaa kumppania.
- ;)))
Ei tuo voi pitää paikkaansa.
Itse olen syntynyt hieman ennen puolta yötä.
Varmasti on monta samana päivänä syntynyttä.
Mistä kone tietää, missä järjestyksessä ollaan synnytty?
Pääasia, että saan eläkkeen aiemmin kuin Tuputuu:)
Pääsen olemaan jouten ja laiskottelemaan.
En kyllä ymmärrä pätkääkään mitä nuo lukemat tarkoittaa?
Siksipä pistin syntymäajankin "sinne päin" samalle vuosikymmenelle;)
the population is estimated at 500 million
2011: 7,000,000,000
YOU ARE HERE
When you were born, you were the:
2,649,610,889th
person alive on Earth
75,930,346,554th Tulee niin suuria lukemia ettei ees ite tajua,,, paitti sen että henkissä vieläkin pällistelen, olkoon järjestysnumba mikä tahansa ;o))),,, ja osa noista minnuu ennen syntyneitä ei varmaankaan oo tavotettavissa ;o))),,,
Juu, koitin alkaa laskea sieltä perästä että ykköset, kymmenet, sadat, mutta sit meni laskut sekaisin.
- ;)
Pitäisi olla myös kone joka laskee, monesko olen (olet) nyt ? Joka vähentää kaikki ennen minua syntyneet kuolleet. Silloinhan sitä saa muutaman miljoonan komeamman luvun.
- ;)
;) kirjoitti:
Pitäisi olla myös kone joka laskee, monesko olen (olet) nyt ? Joka vähentää kaikki ennen minua syntyneet kuolleet. Silloinhan sitä saa muutaman miljoonan komeamman luvun.
Itse asiassa kuolleitahan on kymmeniä miljoonia, että tässä noustaan kirkkaasti kymmenen miljoonan sakkiin. Tiedä vaikka pääsisi miljoonanneks? Vaikka olenkin nuorekas:)
tuputuu kirjoitti:
Juu, koitin alkaa laskea sieltä perästä että ykköset, kymmenet, sadat, mutta sit meni laskut sekaisin.
Ei se haittais jos rahassa nuo lukemat ois, mut nää henkilölukemat maapallolla,,, meittiihän piisaa, entisiä lähtee, ja uusia syntyy,,,
Tuon laskurin mukaan olin aika mones ja vähän päälle. Tässä kilpailussa en taida päästä mitalleille saakka. :)
4,213,837,792nd
Missäköhän päin maailmaa ne pari tyyppiä mun edellä ja jälkeen on?
Mitäköhän niille kuuluu? Soitelkaa ihmeessä! :))- Korvenukko.
Samoilla luvuilla sun kanssa.,.. :)) Muutama milli sinne tänne.. :-D
testasin ja se oli joku 3,8 miljardia se immeissumma :-)
- mie vaan.;)
Mie olin tuossa.;)
When you were born, you were the:3,161,388,843rdperson alive on Earth76,924,747,567th Toi on kyllä ihan huuhaata koko juttu. Ei millään pystytä tilastoimaan kaikkia. Se vain on mahdotonta. Eihän ole edes varmaan kuinka monta ihmistä tarkalleen tällä pallolla on.
Eikä takuulla sitä 101 vuotiasta maratonistiakaan ole laskettu lukuun, kun ei hänellä ollut edes henkkareita. Siinä meni Guinnes-ennätys sivu suun.
Melkein ihan kaikkeen minäkin uskon peikkoja ja menninkäisiä lukuunottamatta, mutta Ihan humpuukia tuo kyllä on.- Jep.
Afrikan maista puuttuu tarkat tilastot, eihän niillä oo syntymäajatkaan kuin noin arvioita, joten eivät ole kirjoissa ei kansissa. Vaikkapa Abu din syntynyt noin 1980-1983.
Puhumattakaan sademetsien kansoista, intiaaneista, villi-ihmisistä - kaikkea löytyisi lisukkeeksi tilastoihin. aina on siinä joku virhekerroin.. jos miljardeistapuhutaan niin joku austraalia menee virhemarginaaliin..
- Anonyymi
Monesko kimi oli ku vastas tiimille "jättäkkä" tiedätte kyl mitä tar.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1363231Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk652854Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro362239Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1072158Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1322013Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva451976Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101302Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville141115Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671014Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77930