Syötä tuonne syntymäaikasi ja kone kertoo monesko ihminen olit tällä pallolla. Lisäksi kone kertoo, miten monta ihmistä täällä oli ennen sinua. Tuossa oma tulokseni.
When you were born, you were the:3,524,368,186th person alive on Earth
77,557,835,305th person to have lived since history began
http://www.bbc.co.uk/news/world-15391515
Monesko olit?
17
368
Vastaukset
- en mene halpaan.
Älä yritä,taidat etsiä itselles sopivaa kumppania.
- ;)))
Ei tuo voi pitää paikkaansa.
Itse olen syntynyt hieman ennen puolta yötä.
Varmasti on monta samana päivänä syntynyttä.
Mistä kone tietää, missä järjestyksessä ollaan synnytty?
Pääasia, että saan eläkkeen aiemmin kuin Tuputuu:)
Pääsen olemaan jouten ja laiskottelemaan.
En kyllä ymmärrä pätkääkään mitä nuo lukemat tarkoittaa?
Siksipä pistin syntymäajankin "sinne päin" samalle vuosikymmenelle;)
the population is estimated at 500 million
2011: 7,000,000,000
YOU ARE HERE
When you were born, you were the:
2,649,610,889th
person alive on Earth
75,930,346,554th Tulee niin suuria lukemia ettei ees ite tajua,,, paitti sen että henkissä vieläkin pällistelen, olkoon järjestysnumba mikä tahansa ;o))),,, ja osa noista minnuu ennen syntyneitä ei varmaankaan oo tavotettavissa ;o))),,,
Juu, koitin alkaa laskea sieltä perästä että ykköset, kymmenet, sadat, mutta sit meni laskut sekaisin.
- ;)
Pitäisi olla myös kone joka laskee, monesko olen (olet) nyt ? Joka vähentää kaikki ennen minua syntyneet kuolleet. Silloinhan sitä saa muutaman miljoonan komeamman luvun.
- ;)
;) kirjoitti:
Pitäisi olla myös kone joka laskee, monesko olen (olet) nyt ? Joka vähentää kaikki ennen minua syntyneet kuolleet. Silloinhan sitä saa muutaman miljoonan komeamman luvun.
Itse asiassa kuolleitahan on kymmeniä miljoonia, että tässä noustaan kirkkaasti kymmenen miljoonan sakkiin. Tiedä vaikka pääsisi miljoonanneks? Vaikka olenkin nuorekas:)
tuputuu kirjoitti:
Juu, koitin alkaa laskea sieltä perästä että ykköset, kymmenet, sadat, mutta sit meni laskut sekaisin.
Ei se haittais jos rahassa nuo lukemat ois, mut nää henkilölukemat maapallolla,,, meittiihän piisaa, entisiä lähtee, ja uusia syntyy,,,
Tuon laskurin mukaan olin aika mones ja vähän päälle. Tässä kilpailussa en taida päästä mitalleille saakka. :)
4,213,837,792nd
Missäköhän päin maailmaa ne pari tyyppiä mun edellä ja jälkeen on?
Mitäköhän niille kuuluu? Soitelkaa ihmeessä! :))- Korvenukko.
Samoilla luvuilla sun kanssa.,.. :)) Muutama milli sinne tänne.. :-D
testasin ja se oli joku 3,8 miljardia se immeissumma :-)
- mie vaan.;)
Mie olin tuossa.;)
When you were born, you were the:3,161,388,843rdperson alive on Earth76,924,747,567th Toi on kyllä ihan huuhaata koko juttu. Ei millään pystytä tilastoimaan kaikkia. Se vain on mahdotonta. Eihän ole edes varmaan kuinka monta ihmistä tarkalleen tällä pallolla on.
Eikä takuulla sitä 101 vuotiasta maratonistiakaan ole laskettu lukuun, kun ei hänellä ollut edes henkkareita. Siinä meni Guinnes-ennätys sivu suun.
Melkein ihan kaikkeen minäkin uskon peikkoja ja menninkäisiä lukuunottamatta, mutta Ihan humpuukia tuo kyllä on.- Jep.
Afrikan maista puuttuu tarkat tilastot, eihän niillä oo syntymäajatkaan kuin noin arvioita, joten eivät ole kirjoissa ei kansissa. Vaikkapa Abu din syntynyt noin 1980-1983.
Puhumattakaan sademetsien kansoista, intiaaneista, villi-ihmisistä - kaikkea löytyisi lisukkeeksi tilastoihin. aina on siinä joku virhekerroin.. jos miljardeistapuhutaan niin joku austraalia menee virhemarginaaliin..
- Anonyymi
Monesko kimi oli ku vastas tiimille "jättäkkä" tiedätte kyl mitä tar.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1848485
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264598- 504158
- 553654
- 513156
- 502920
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262616- 382404
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382083- 292066