Kilpailussa

sanottua

Kaikkein humoristisimmat lausunnot antoivat sari ja riikka.

Sari: Me kaikki joukkueessa olemme erittäin älykkäitä...... (jos se tarvitsee itse sanoa niin silloin sitä ei ole kukaan muu koskaan sanonut)

Riikka: Mahdollisuuteni paranisivat huomattavasti jos loppukilpailussa olisi esim. 20 -50 kilometrin mittainen maasto-osuus... (riikka olisi vieläkin matkalla jos toive olisi toteutunut)

3

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ossi

      Ei ole ämmällä mitään suhteellisuuden tajua. Akka ei ikinä 50km kävelly tahi saatikka juossu.

    • jarni

      tajuamaan sitä selvää tosiseikkaa, että loppukilpailussa ollut 1,8 kilometrin juoksu on ihan eri asia kuin 20 kilometrin juoksu. Pienenä vihjeenä fakta huippu-urheilun maailmasta: huippumailerit eivät suinkaan ole edes 10 kilometrin matkalla huippuja.

      • jättänytkö?

        Tämä tosiseikka on kyllä tiedossa ja myös se, mikä ei sinulla ole tiedossa (näköjään) että henkilö joka ei kunnolla jaksa juosta 1.8 kilometriä, ei takuulla jaksa juosta 20 kilometriä.

        Pienenä vihjeenä sinulle huippu-urheilun maailmasta: Henkilö joka juoksee maratonin huippujen tahtiin tai yleensä maratonin, jaksaa juosta myös 1.8 kilometriä vähintään samaa vauhtia.

        Toinen pikkuvihje sinulle. Maratoonarinkaan vauhti ja voimat eivät lisäänny matkan karttuessa, sillä jos näin olisi niin pikamatkan juoksijoiden kannattaisi ennen omaa osuuttaan juosta vähintään puolimaratoni parantaakseen tulostaan.

        Olen täysin vakuuttunut, että yksikään kolmesta loppukilpailijasta ei olisi suoriutunut 20 saati 50 kilometrin, juosten tapahtuvasta osuudesta maaliin asti. Ilkka olisi juossut pisimmälle, riikka ja ahti olisi haettu noin 5 kilometrin kohdalta sairasautoilla talteen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      336
      11471
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      356
      7833
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      87
      2654
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      95
      2185
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      140
      2056
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1611
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1251
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      52
      1054
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      898
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      782
    Aihe