pois eduskunnasta Hakkarainen

pois, pois..

Teuvo Hakkaraisen tulisi erota kansanedustajan toimestaan. Ei pysty muuhun kuin suunsoittoon. Pitäisi olla kiinnostunut edustamilleen kansalaisille tärkeistä asioista, vaikkapa syrjäseutujen tiet, jotka ovat huonossa kunnossa.
Ei tarvitse kansanedustajan palkkaa kun ei edusta kansaa. Tuommosta p....a mölähtelee moukat ja tolvanat ihan ilmaiseksi toreilla ja turuilla.

2

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SILLÄ SIPULI

      niin joutais.jotain rajaa.työ aika.palkka ainakin pois.mölisköön ilman palkkaa.tuosta vielä maksaa.ei sitä sinne kansa halua vitsiä kertomaan.kyllä ne on piruutaan sen äänestäjät sinne valinneet.äänestäjät saman laISIA.JONNIN JOUTAVIA.POTKUT PERSEELLE.MUNAA KOKO PUOLUETTA.YKS VITSI NIEKKA.

    • onto pää hak.sela

      KYllä nuo hölmöiliät.hyväksi käyttäjät..joutaa pois.Soini on hyvä johtaja..kansan suosiossa..hävetköön Hakkarainen.Että pilaa Soinin kallista työ aikaa.#3 varotus.potkut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      92
      2462
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      141
      2238
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2058
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1560
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1267
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      888
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      886
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      846
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      52
      684
    Aihe