Nyt pitää sitten pilata Mauri Alhonkin hahmo. Sarjan tervejärkisimmästä tyypistä tehdään yhtäkkiä hölmö uniinsauskoja. On nämä nykyiset käsikirjoittajat ihan persevaosta.
Nonni
Huohjavoi
5255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siitä en tiedä, mutta kuin aasin kakka, on sarjan taso alentunut.
Miksi ja kenen eduksi sitä tekohengitetään?
Kuin paha pieru, se estää katsomisen, ennen niin odotetulta sarjalta.
Täysin kornia ja tekoelämää.
Kierikööt näyttelijät euroissaan. Mistä muualta olisivat moiset saaneet?
odotin kyllä, että sarja paranisi taas tuottajavaihdoksen myötä, mutta niin ei ole käynyt, vaan päinvastoin mennyt entistäkin huonompaan suuntaan, senhän todistavat koko ajan laskevat katsojaluvutkin.
kuten jo todettu pissiksien suhina ei katsojia houkuta....
Ei sarjassa ole yhtään tervejärkisen tuntuista tyyppiä.Omalla tavalla hölmö tämä Alhokin.Ehkä Monicakin on tervejärkisempi.
Alholle pitää antaa enemmän tilaa sarjassa. Onnin ja Alhon seikkailut olivat kivoja. Nyt voisi monikan kanssa jatkaa seikkaluja. susannatouhu karahti kiville ja ninan jankutus kyllästyttää. Jannen autokorjaamo huono idea. Pilasi Karininkin. Laura ja sen muija vois erota. Missäs maija? Pappi ja poliisi tiensä päässä? Kallioon muutto lopun alku.