Saarnamies tappoi 4-vuotiaan
KTS (Ei kirj.)
6145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Uskonnollinen väärä profeetta, uskonnollisuus on perkeleestä. Olet väärässä tässä asiassa kuten aina.
Tervehdys KTS. Tunnetko surua kun uudestisyntyneiden ihmisten, jollaiseksi sinäkin olet palstalla tunnustautunut - vai kuinka on? - joukkoon pujahtaa valheuskovia, jotka Herrasi armoa väheksyen tekevät väkivaltaa toisille? Tunnetko tällaisesta asiasta syvää surua, vai samalla myöskin jonkinlaista "siinäs näette, höyrypäät" -mentaliteetin vahingoniloa laittaessasi näitä linkkejä, joiden kait kuvittelet jotenkin kohdistuvan helluntailaisuuteen?
Epäkohdista on hyvä puhua, mutta viestiesi sävy jo osaltaan kertoo jotain. Ei tule näkyviin rakkautesi Jumalan seurakuntaa kohtaan. Sävy on pikemminkin pilkallinen, tuomitseva ja lahkohenkinen.
Linkittämälläsi viestillä tuskin on mitään tekemistä helluntailaisuuden kanssa...
"Moses, whom police stopped short of calling a cult leader, lived in a one-room home with nine children and three women."
Uutisessa henkilöä tituleerataan lähinnä uskonnolliseksi kultistiksi, ei edes saarnamieheksi. Uskonnollisia kultteja ja ääriliikkeitä on monenlaisia. Mitä eroa siinä jos joku omia oppejaan noudattava äärihenkilö tappaa lapsen tai aikuisen sen vuoksi että tämä homo tai sen vuoksi että tämä on hetero tai jonkun ihan muun syyn vuoksi? Yhtä kaikki kyseessä on mieleltään sairas ja/tai riivaajan vallassa oleva henkilö.
Homoseksuaalisuuden harjoittaminen on synti, niin kuin sinun pyhä kirjasi Raamattu sanoo, ja myös homon tappaminen on synti. Kumpikin asia löytyy Uudesta testamentistasi. Sen mukaan mennään.
Eihän tässä helareista kyse ollutkaan.
Mitä homojen teloittamiseen tulee, niin se on Vanhassa Testamentissa ihan ok. Uudessa Testamentissa siiihen ei suoraan oteta kantaa mutta olen samaa mieltä että se sotisi sen henkeä vastaan, sillä Vanhassa ja Uudessa Testamentissa on eri henki.
Eipäs ole. Saman Jumalan pyhää sanaa ovat molemmat. Ei UT:kaan hyväksy homoilua.
Mutta väittää, että 4-vuotias on homo, on aika sairasta.
linkitit sitten pahamaineisen Westboron BAPTISTIseurakunnan keskustelusivulle! Millä tavalla nuo 30 mielisairasta Westboron BAPTISTIA liittyvät helluntailaisuuteen?
Liityykö VT helluntailaisuuteen?