Viivillä ja Janilla samat pisteet...

Oikeuttatata

...ja tanssin taso aivan eri luokkaa. Ammattitaitoisia tuomareita? No, ainakin kansa osasi valita oikeat illan parhaiksi! Onko Viivistä tarkoitus leipoa mestari...etukäteispeliä...? Vai sopisiko odottaa tuomareiltakin tasonmukaisia pisteitä?!

4

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dar Jeeling

      Joo tosiaan oli taso eri luokkaa - Viiville olisi kuulunut paremmat pisteet! Kuten Helenakin sanoi: Viivin tanssi oli kuin suoraan kilpatanssiparketilta!!! Jani tanssii suu auki ja takapuoli pitkällä - ei mitenkään kaunista katsoa. Tuomareista varsinkin sillä lörppähuulella näyttää olevan suosikit ja inhokit ja pisteet pärstän mukaan.

    • Tsekkailija_

      Viiville joo pisteet... ei tälläkertaa itkenytkään kun ei joutunut häätöäänestykseen.

      Tätä katsellessa tulee väkisin mieleen että missit on näköjäänn just sellasia järjenjättiläisiä kun aina luullaan. Siis johan aatami tiesi että järki ja kauneus sopii samaan bodiin. Toisille ei ole luotu kumpaakaan. Kauneutta saa purkista ja näyttävyyttä korkokengillä, järkeä ei oikeen ilmaiseksi saa mistään.

    • Ilonen Iida

      Turhaa spekulaatiota tuo, että Viivistä yritettäisiin leipoa mestari. Minun silmiini Viivin ja Matin esitys oli kaunista, iloista ja ihanaa katseltavaa. Ja vain siksi, että he ovat ihmisinä niin kaunista katseltavaa! Viivi on täydellisen kaunis, vartalo timmissä kunnossa, liikehdintä sulokasta. Mielestäni he olivat ylivoimaisesti paras pari viime sunnuntain sambassa.

      Sympatiseeraan myös Anskua ja Jarppia. Vaikka Jarppi on vartalonmuodoltaan jäykkä tasapaksu jötikkä, hänessä on jotain. Ja Anskuhan on suloinen ilmestys ja taitava tanssija.

      Toki Janikin suoriutui mallikkaasti sambastaan, mutta jokin tökkiii...Hänen opensa on liian pitkä ja laiha ja siksi sulokkuus liikehdinnästä puuttuu, vaikka osaava onkin. Ja Janin vartalon muodot isoine takamuksineen ei vain miellytä.

      Fanitan täysillä Viiviä ja Jarppia ....siinä suosikkini.

    • Kumaralle Tallia

      Kumpanenkin haluaa pullia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11240
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2229
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1629
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe