Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Vihjeitä

Heittäkääs vähä vihjeit toho

Stoke-New Casttle oisko se 2 vai X ?
14153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Newcastlen 2-4 voitto. Mielenkiintonen ottelu kaikenkaikkiaan. Mutta tässä on vihjeeni


Tulosveto

Stoke 2 - Newcastle 4,5

Pitkäveto Newcastle voitto.

Äänestä

Jep, Stoken voitto olisi viimeinen mitä laittasin, että no jos kokeilis onnee New Castlel

Äänestä
  • "Jep, Stoken voitto olisi viimeinen mitä laittasin, että no jos kokeilis onnee New Castlel"

    Kokeilet onneasi hehheh! Pitkäveto nykyään onnenpeli? Oletko niitä jotka väkisin haluaa pelata vaikka mitään hyvää pelattavaa ei löytyisikään? Tämä kohde on täysin arpomista! Stoke kotonaan 2 voittoa 2 tasapeliä 0 tappiota ja Newcastle puolestaan samoilla vieraissa. Stoke tunnetaan loistavista otteista kotipeleissään! Newcastle ei vielä hävinnyt tällä kaudella 5 voittoa 4 tasapeliä.

    Maalit Stoke 7-11 ja Newcastle 12-6

    Ei oo kovin paljoo maaleilla mässäilty.

    Stoke tulee taas saamaan erikoistilanteita mistä voidaan hyvällä pääpelaamisella iskeä maaleja edellyttäen että sihti on kohdillaan.

    Ammattilaiset jättää tällaiset pelit omaan arvoonsa.

    Äänestä

Ammattilaiset tietää miten tämänkaltaisia otteluja pelataan. Newcastlen voitto.

Äänestä

"Stoke tulee taas saamaan erikoistilanteita mistä voidaan hyvällä pääpelaamisella iskeä maaleja edellyttäen että sihti on kohdillaan."


Kerrassaan loistavaa pohdintaa! Heitetääs näin kanssa : Stoke laittaa pallon maalin jos se menee maaliin tai vastaavasti,Stoke saa rangaistuspotkun jos rangaistuspotku vihelletään. Newcastle tulee saamaan taas kulmapotkun mistä voidaan tehdä maali,edellyttää että pallo ylittää maaliviivan maalin arvoisesti.Jompi kumpi voittaa ottelun edellyttäen että toisella on vähemmän maaleja ottelun loputtua.Ottelussa tulee lisäaikaa edellyttäen että lisäaikaa tulee. Stoken tai Newcastlen pelaaja saa varoituksen,edellyttäen että hän tekee jotain sääntöjen vastaista ja tuomarilla on mukana kortit. Edellyttäen että edellytän edellistä.

Äänestä
  • Ei tossa Taavetin tarinassa ole päätä eikä häntää. Newcastle tän voittaa ja sillä sipuli.

    Äänestä

Selventäjä, toisilla on taas ylimäärästä rahaa riiskeereta vähän tollasen arpomis peliin =D, ja se on arpomista lähes kaikissa kohteissa ellet halua pelata Barcan tai jonkun muun huippuluokan voittoa jostain pilipali joukkueesta ja kerroin on 1,01 haahah teet sillä huimat voitot vai?? joten älä tuu tänne selittää tota moskaa, ja yritit jotenki tolla tekstillä provosoida ? ei osunu ainakaa tähän suntaa... ps. Ammatilaiset ei pelaa varmoja kohteita vaan yllätyksiä =)

Äänestä
  • Olit oikeessa et pelaan Barcaa kotiotteluissa sillä erotuksella että vastustajalle annetaan 2 maalia eteen. Oikein tuottoisaa oli taas Barcelona - Mallorca 5-0. Eilen oli Tottenham - QPR 1 1 1,90

    Kato kun pitää osata pelata. Sä voit kokeilla sun onneas hedelmäpeleissä. Tykkäät viskoa ylimääräiset rahat pois. Me ammattilaiset tehdään tiliä ylimääräisillä...

    Äänestä

No jos jotain pelattavan arvoista tälle päivälle löytyy, niin suosittelisin pelaamaan Sevilla - Granada 1.

Granadalta pois Romeiro, Benitez, Boateng, Pamarot, Juan, Yedba, Lucena ja Martins.

Sevilla ei kylläkään paljon maaleilla mässäile ja vain 12 tehtyä maalia kauden aikana, mutta kokoonpanoon palaavat tärkeät Navarro ja Kanoute.

Granadalla on tosin alla erinomainen esitys kotonaan mailman parasta seurajoukkuetta Barcelona vastaan ja vieläpä kahden pelaajan alivoimalla, mutta tuon kohtaamisen jälkeen kaksi keskikenttämiestä( Romeiro ja Benitez )ovat sivussa pelikieltojen vuoksi. Vain kaksi tehtyä maalia koko kaudella ei paljon lupaa tähänkään peliin.

Nyt pelataan siis Sevillan pyhätössä ja kahden maalin voitto ei huomattavasti laadukkaamme ryhmälle pitäisi olla ylivoimaisen vaikea tehtävä.

Äänestä
  • Tällasia juuri pitääkin pelata! Jokerifanit nyt on vaan päistään erillaisia että ne haluaa väkisin hävitä "lotto" kohteilla.

    Sevillaa isketään!

    Äänestä

74min menossa ja Newcastlella mukava johto. hehee!

Äänestä

TÄLLAISIA JUURI PITÄÄKIN PELATA!



Sevilla - Granada 1-2. Me ammattilaiset...

Äänestä

AI JUMANKAUTA MULLA ON HAUSKAA!!! Ammattilaiset kertokaa,kertokaa! hähähähähäh

Äänestä

näin juuri! me ammattilaiset haha! samoin tein kun kilahtaa joku nakki veto niin hypitään ilmaan ja vaivutaan kovaan psykoosiin.pelatkaa tuotollista peliä 2-3 vuotta 103-117% ja puhukaa sitte moisia juttujanne ammattilaisuudesta pellet!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Jokerifani474747 kirjoitti:

Heittäkääs vähä vihjeit toho

Stoke-New Casttle oisko se 2 vai X ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu