Kummatkin Norjalaisia kauhuleffoja.... Olen aina vaimolle sanonut että Norja tekee hyviä kauhupätkiä! Villmarkiin tutustuin vuosia sitten vuokraamossa.... jäi päähän kun sen katsoi ja tulipa sitten nauhoitettua se tv:stä myöhemmin itselle. Nyt jo 3 kertaa sen katsonut.
Sitten tämä kiertotie on uudempaa huttua. Tämän nauhoitin tv1000:lta. Nuori pari ajaa autolla lomalle ja auto hajoaa keskelle mettätietä. Tästä kaikki hauskuus alkaa. Äijä lähtee sitten hakemaan apua ja muija jää yksin auton kanssa pimeälle mettätielle.
Sitten tämän mies löytää vanhan talon jossa asuu omalaatuista porukkaa..
Villmark ja kiertotie
5
201
Vastaukset
- ukomala
Noi "ulkomaalaiset" kauhupätkät toimii vain harvoilla kielillä, esim espanjaksi tai iltaliaksi ei toimi ollenkaan, vaan menee komediaksi kielen takia.
- kauhujanne.
Suomeksi on tekstitetty nuo kumpikin, ei ole ongelmaa. Saa ihan joka paikasta dvd;nä.
- fte564577
Kannattaa kutustua espanjalaisiin Secuestradosiin, Del Toron Espinazo del diabloon. Hollantilainen Linkeroever on vielä katsomatta sekä suositellaan norjalaisia Skuljt ja Fritt vilt. Belgialainen Calvaire oli myös yllättävän hyvä.
- kauhujanne.
Jees, Fritt Vilt on noista tuttua. 1&2 on nähty, kolmosen ehdin vielä kattoa kun on tv1000 pari kk näkyvillä.
- J3ss3
Villmark on yksi suosikkielokuvistani, pidän kovasti vaikkakin loppu jää hieman hämäräksi. Edellä mainuttu Fritt Vilt (Cold prey) sarjan 1 ja 3 osat ovat hyviä mutta kakkososa meneekin sitten huonoimpien ikinä nähtyjen elokuvien romukasaan. Kiertotie oli myös ihan toimiva leffa. Hyvä Norja! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1385828
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3972632- 1362584
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv102100- 141660
- 711249
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä41094Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101072- 52948
- 83878