Rappiolla

Oletetaanpa että pöhköt väitteet ovat totta ja evoluution sijasta tapahtuukin vain rappeutumista.

Tämän logiikan mukaan kristinusko on todella pahasti rappeutunut: kaikista vanhoista ja uusista jumalista jäljellä on vain yksi!

8

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • (toim.huom.)

      Rappiota osoittaa se, että USAssa ydinvoimaloiden lähistöillä tyttöjen osuus lasten sukupuolijakautumassa on lisääntynyt 50%. Eikö se ole merkittävää rappeutumista?
      Ja säteilyn on tutkitusti todetty muutenkin saavan muutosta sukupuolisuuteen kun hermafrodiittien määrä on lisääntynyt räjähdysmäisesti .
      Homous on myös lisääntynyt samoilla alueilla. Suomessakin muutosta on tullut erityisesti Tsernobylin onnettomuuden jälkeen syntyneiden joukossa..

      http://www.uusisuomi.fi/urheilu/71075-lehti-kohujuoksijalla-%E2%80%9Dnai...

      • > Rappiota osoittaa se, että USAssa ydinvoimaloiden lähistöillä
        > tyttöjen osuus lasten sukupuolijakautumassa on lisääntynyt 50%.
        > Eikö se ole merkittävää rappeutumista?

        Tutkittua tietoa (lähdeviite?) vai sinun fantasiasi?

        > Ja säteilyn on tutkitusti todetty muutenkin saavan muutosta
        > sukupuolisuuteen kun hermafrodiittien määrä on lisääntynyt
        > räjähdysmäisesti .

        Tutkittua tietoa (lähdeviite?) vai sinun fantasiasi?

        > Homous on myös lisääntynyt samoilla alueilla.

        Tutkittua tietoa (lähdeviite?) vai sinun fantasiasi?

        Tällä palstalla ei muuten oikeastaan ole tarkoitus puhua ydinvoimasta eikä homoista.


      • asianharrastaja

        Eipä totisesti lisää uskottavuuttasi, kun ensin lykkäät kolme villiä väitettä ilman ensimmäistäkään todistetta ja perään paiskaat linkin, joka ei liity niistä mihinkään.


      • ?? ??

        >Homous on myös lisääntynyt samoilla alueilla

        Onko kaikki kreationistit kaappihomoja, joitten pitää pakkomielteenomaisesti joka ikisessä yhteydessä vetää homous esiin negatiivisessa mielessä todistellakseen epätoivoisesti heterouttaan?


      • Apo-Calypso
        ?? ?? kirjoitti:

        >Homous on myös lisääntynyt samoilla alueilla

        Onko kaikki kreationistit kaappihomoja, joitten pitää pakkomielteenomaisesti joka ikisessä yhteydessä vetää homous esiin negatiivisessa mielessä todistellakseen epätoivoisesti heterouttaan?

        Siltähän tuo kovasti näyttää...


    • Havaitaan ettei kukaan toistaiseksi ole kiistänyt kristinuskon rappeutuneisuutta.

    • T7

      Rappeutuupa hyvinkin. Nykyään kun on naispappeja , h elvettiäkään ei ole olemassa , maapallo on pyöreä ja kiertää aurinkoa, tauditkaan eivät ole demonien aiheuttamia tai kirouksia .... kaikki muuttuu mihin sitä enää voi luottaa.

      Nykyään kun ei syntejäkään voi poistaa ostamalla aneita. Voi voi...Ennen pappikin oli iso herra nykyään vain normaali duunari.

      • pyörien rappioon

        Islam taisi sitten olla jo alussaan hyvin rappeutunut, kun eräällä islamkreationistisivustolla todisteltiin Koraanin kertovan planeettojen pyörivän auringon ympärillä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      174
      6340
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1754
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1538
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1280
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      962
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      34
      905
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      874
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      819
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      231
      775
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      769
    Aihe