Taas saatiin uudet verotiedot ja palkkatiedot. Ahneet politiikan vaikuttajat porskuttavat omassa ansiotulo/pääomatulo sarjassaan ja rohmuavat itselleen mahdollisimman paljlon, mutta onneksi perussuomalaisia ei tuolla ahneiden listalla näy.
Timo Soininkin tulot ovat tuiki tavallista keskiarvoa, joka myös todistaa että hän on kansanmies eikä rahan mahtia kumartava Vapaamuurari.
Timo Soininkin tulot ovat tuiki tavallista keskiarvoa, joka myös todistaa että hän on kansanmies eikä rahan mahtia kumartava Vapaamuurari.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vapaamuurarit ja Bildenberg maksavat omille lobbareilleen paremmin kuin Suomen köhtyvä kansa.
Näköjään vanhojen puolueiden konkareista osa tienaa todella hyvin.
Perussuomalaiset ovat jaloja ja eivät ahnehdi, vaan pärjäävät normiliksalla!
"Timo Soininkin tulot ovat tuiki tavallista keskiarvoa, joka myös todistaa että hän on kansanmies eikä rahan mahtia kumartava Vapaamuurari. "
Soini oli 2010 EU-parlamentaarikko. Heillä on todella suuret tulot ja ertittäin pienet verot. Suuri osa tuloista tulee kulukorvauksian joita vastaan ei välttämättöä tarvitse edes kirjata tuloja. Verottomana puhtaana käteen.
Wahlroosverolle parempi termi olisi Soinivero. Onhan se Soinin puolueen keksimäkin.